Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:13

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.57 (8)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:130 89 17 7 2 5 4 4 2
- voturi pentru (DA):98 89 - - 2 5 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):23 - 17 - - - 4 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bontea Vlad PSD DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bulai Iulian USR -
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
24. Chiriac Viorel PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciuhodaru Tudor PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Cocoș Vasile PSD DA
29. Cristache Cătălin PMP NU
30. Dinu Cristina-Elena PSD DA
31. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
32. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
33. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
34. Drulă Cătălin USR -
35. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
36. Dunava Costel Neculai PSD DA
37. Floroiu Ionel PSD DA
38. Georgescu Nicolae PSD DA
39. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
40. Gilia Claudia PSD DA
41. Giugea Nicolae PNL NU
42. Goga Octavian PSD DA
43. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
44. Halici Nicușor PSD DA
45. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
46. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
47. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
48. Iancu Marius-Ionel PSD DA
49. Iftimie Neculai PSD DA
50. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
51. Iordache Florin PSD DA
52. Lazăr Sorin PSD DA
53. Lungu Tudorița PNL NU
54. Lupașcu Costel PSD DA
55. Manole Petre-Florin PSD DA
56. Mareș Mara PNL NU
57. Marica Petru-Sorin PSD DA
58. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
59. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
60. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
61. Mihalescul Dumitru PNL NU
62. Mînzatu Roxana PSD DA
63. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
64. Mohaci Mihai PSD DA
65. Munteanu Ioan PSD DA
66. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
67. Neață Eugen PSD DA
68. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
69. Nicoară Romeo Florin PNL NU
70. Nistor Laurențiu PSD DA
71. Niță Mihai ALDE DA
72. Nosa Iuliu PSD DA
73. Oteșanu Daniela PSD DA
74. Pană Adriana-Doina PSD DA
75. Paraschiv Rodica PSD DA
76. Păle Dănuț PSD DA
77. Petcu Toma-Florin ALDE DA
78. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
79. Plumb Rovana PSD DA
80. Pop Georgian PSD DA
81. Popa Florin PSD DA
82. Popa Mihai Valentin PSD DA
83. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
84. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
85. Presură Alexandra PSD DA
86. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
87. Prună Cristina-Mădălina USR -
88. Radu Anișoara PSD DA
89. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
90. Rădulescu Alexandru PSD DA
91. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
92. Răduț Violeta PSD DA
93. Roman Florin-Claudiu PNL NU
94. Romanescu Cristinel PNL NU
95. Rotaru Alexandru PSD DA
96. Sefer Cristian-George PMP NU
97. Seidler Cristian-Gabriel USR -
98. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
99. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
100. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
101. Stancu Florinel PSD DA
102. Stativă Irinel Ioan PSD DA
103. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
104. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
105. Șișcu George PNL NU
106. Șotcan Theodora PSD DA
107. Șovăială Constantin PNL NU
108. Ștefan Viorel PSD DA
109. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
110. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
111. Teiș Alina PSD DA
112. Terea Ioan PSD DA
113. Toma Ilie PSD DA
114. Tomac Eugen PMP NU
115. Tudor Beatrice PSD DA
116. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
117. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
118. Vasile Daniel Minoritati DA
119. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
120. Velcea Nicolae PSD DA
121. Vișan George-Gabriel PSD DA
122. Vîrză Mihăiță PSD DA
123. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
124. Vlase Petru Gabriel PSD DA
125. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
126. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
127. Weber Mihai PSD DA
128. Zainea Cornel USR -
129. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 iulie 2018, 11:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro