Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:13

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.57 (8)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:130 89 17 7 2 5 4 4 2
- voturi pentru (DA):98 89 - - 2 5 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):23 - 17 - - - 4 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bontea Vlad PSD DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bulai Iulian USR -
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
24. Chiriac Viorel PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciuhodaru Tudor PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Cocoș Vasile PSD DA
29. Cristache Cătălin PMP NU
30. Dinu Cristina-Elena PSD DA
31. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
32. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
33. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
34. Drulă Cătălin USR -
35. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
36. Dunava Costel Neculai PSD DA
37. Floroiu Ionel PSD DA
38. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
39. Georgescu Nicolae PSD DA
40. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
41. Gilia Claudia PSD DA
42. Giugea Nicolae PNL NU
43. Goga Octavian PSD DA
44. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
45. Halici Nicușor PSD DA
46. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
47. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
48. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
49. Iancu Marius-Ionel PSD DA
50. Iftimie Neculai PSD DA
51. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
52. Iordache Florin PSD DA
53. Lazăr Sorin PSD DA
54. Lungu Tudorița PNL NU
55. Lupașcu Costel PSD DA
56. Manole Petre-Florin PSD DA
57. Mareș Mara PNL NU
58. Marica Petru-Sorin PSD DA
59. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
60. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
61. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
62. Mihalescul Dumitru PNL NU
63. Mînzatu Roxana PSD DA
64. Mohaci Mihai PSD DA
65. Munteanu Ioan PSD DA
66. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
67. Neață Eugen PSD DA
68. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
69. Nicoară Romeo Florin PNL NU
70. Nistor Laurențiu PSD DA
71. Niță Mihai ALDE DA
72. Nosa Iuliu PSD DA
73. Oteșanu Daniela PSD DA
74. Pană Adriana-Doina PSD DA
75. Paraschiv Rodica PSD DA
76. Păle Dănuț PSD DA
77. Petcu Toma-Florin ALDE DA
78. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
79. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
80. Plumb Rovana PSD DA
81. Pop Georgian PSD DA
82. Popa Florin PSD DA
83. Popa Mihai Valentin PSD DA
84. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
85. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
86. Presură Alexandra PSD DA
87. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
88. Prună Cristina-Mădălina USR -
89. Radu Anișoara PSD DA
90. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
91. Rădulescu Alexandru PSD DA
92. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
93. Răduț Violeta PSD DA
94. Roman Florin-Claudiu PNL NU
95. Romanescu Cristinel PNL NU
96. Rotaru Alexandru PSD DA
97. Sefer Cristian-George PMP NU
98. Seidler Cristian-Gabriel USR -
99. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
100. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
101. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
102. Stancu Florinel PSD DA
103. Stativă Irinel Ioan PSD DA
104. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
105. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
106. Șișcu George PNL NU
107. Șotcan Theodora PSD DA
108. Șovăială Constantin PNL NU
109. Ștefan Viorel PSD DA
110. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
111. Teiș Alina PSD DA
112. Terea Ioan PSD DA
113. Toma Ilie PSD DA
114. Tomac Eugen PMP NU
115. Tudor Beatrice PSD DA
116. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
117. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
118. Vasile Daniel Minoritati DA
119. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
120. Velcea Nicolae PSD DA
121. Vișan George-Gabriel PSD DA
122. Vîrză Mihăiță PSD DA
123. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
124. Vlase Petru Gabriel PSD DA
125. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
126. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
127. Weber Mihai PSD DA
128. Zainea Cornel USR -
129. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 noiembrie 2018, 20:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro