Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:14

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.57 - Amr.294
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:136 88 17 9 2 8 6 4 2
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):122 88 16 - 2 8 5 2 1
- abțineri:3 - 1 2 - - - - -
- nu au votat:10 - - 6 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR -
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Chiriac Viorel PSD NU
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Coliu Doru-Petrișor PMP -
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Cupă Ion ALDE NU
36. Dinu Cristina-Elena PSD NU
37. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
39. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
40. Dunava Costel Neculai PSD NU
41. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
42. Floroiu Ionel PSD NU
43. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
44. Georgescu Nicolae PSD NU
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
46. Gilia Claudia PSD NU
47. Giugea Nicolae PNL NU
48. Goga Octavian PSD NU
49. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
50. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
51. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
52. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
53. Iancu Marius-Ionel PSD NU
54. Iftimie Neculai PSD NU
55. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
56. Ion Stelian-Cristian USR -
57. Iordache Florin PSD NU
58. Lazăr Sorin PSD NU
59. Lovin Dumitru ALDE NU
60. Lungu Tudorița PNL NU
61. Lupașcu Costel PSD NU
62. Manole Petre-Florin PSD NU
63. Mareș Mara PNL NU
64. Marica Petru-Sorin PSD NU
65. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
66. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
67. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
68. Mihalescul Dumitru PNL NU
69. Mînzatu Roxana PSD NU
70. Mohaci Mihai PSD NU
71. Munteanu Ioan PSD NU
72. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
73. Neață Eugen PSD NU
74. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
75. Nicoară Romeo Florin PNL NU
76. Nistor Laurențiu PSD NU
77. Niță Mihai ALDE NU
78. Nosa Iuliu PSD NU
79. Oteșanu Daniela PSD NU
80. Pană Adriana-Doina PSD NU
81. Paraschiv Rodica PSD NU
82. Pau Radu - Adrian PSD NU
83. Păle Dănuț PSD NU
84. Petcu Toma-Florin ALDE NU
85. Plumb Rovana PSD NU
86. Pop Georgian PSD NU
87. Popa Florin PSD NU
88. Popa Mihai Valentin PSD NU
89. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
90. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
91. Presură Alexandra PSD NU
92. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
93. Prună Cristina-Mădălina USR -
94. Radu Anișoara PSD NU
95. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
96. Rădulescu Alexandru PSD NU
97. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
98. Răduț Violeta PSD NU
99. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
100. Romanescu Cristinel PNL NU
101. Sefer Cristian-George PMP NU
102. Seidler Cristian-Gabriel USR -
103. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
104. Simonis Alfred - Robert PSD NU
105. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
107. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
108. Stancu Florinel PSD NU
109. Stativă Irinel Ioan PSD NU
110. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
111. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
112. Șotcan Theodora PSD NU
113. Șovăială Constantin PNL NU
114. Ștefan Viorel PSD NU
115. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
116. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
117. Teiș Alina PSD NU
118. Terea Ioan PSD NU
119. Toma Ilie PSD NU
120. Tomac Eugen PMP NU
121. Tudor Beatrice PSD NU
122. Turcan Raluca PNL NU
123. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
124. Vasile Daniel Minoritati NU
125. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
126. Velcea Nicolae PSD NU
127. Vișan George-Gabriel PSD NU
128. Vîrză Mihăiță PSD NU
129. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
130. Vlase Petru Gabriel PSD NU
131. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
132. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
133. Weber Mihai PSD NU
134. Zainea Cornel USR -
135. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 octombrie 2018, 3:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro