Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:15

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.57 - Amr.297
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:129 86 15 6 2 8 5 5 2
- voturi pentru (DA):0 - - - - - - - -
- voturi împotrivă (NU):118 86 14 - 2 8 4 3 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:9 - 1 4 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
20. Budăi Marius-Constantin PSD NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Calotă Florică Ică ALDE NU
23. Căciulă Aurel PSD NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
26. Chiriac Viorel PSD NU
27. Ciocan Dan PSD NU
28. Ciuhodaru Tudor PSD NU
29. Cîtea Vasile PSD NU
30. Cocoș Vasile PSD NU
31. Codreanu Constantin PMP -
32. Cristache Cătălin PMP NU
33. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
34. Cupă Ion ALDE NU
35. Dinu Cristina-Elena PSD NU
36. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
37. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
39. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
40. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
41. Floroiu Ionel PSD NU
42. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
43. Georgescu Nicolae PSD NU
44. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
45. Gilia Claudia PSD NU
46. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
47. Halici Nicușor PSD NU
48. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
49. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
50. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
51. Iancu Marius-Ionel PSD NU
52. Iordache Florin PSD NU
53. Lazăr Sorin PSD NU
54. Lungu Tudorița PNL NU
55. Lupașcu Costel PSD NU
56. Manole Petre-Florin PSD NU
57. Mareș Mara PNL NU
58. Marica Petru-Sorin PSD NU
59. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
60. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
61. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
62. Mihalescul Dumitru PNL NU
63. Mînzatu Roxana PSD NU
64. Mohaci Mihai PSD NU
65. Munteanu Ioan PSD NU
66. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
67. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
68. Neață Eugen PSD NU
69. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
70. Nicoară Romeo Florin PNL NU
71. Nistor Laurențiu PSD NU
72. Niță Mihai ALDE NU
73. Nosa Iuliu PSD NU
74. Oteșanu Daniela PSD NU
75. Pană Adriana-Doina PSD NU
76. Paraschiv Rodica PSD NU
77. Pau Radu - Adrian PSD NU
78. Păle Dănuț PSD NU
79. Petcu Toma-Florin ALDE NU
80. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
81. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
82. Plumb Rovana PSD NU
83. Pop Georgian PSD NU
84. Popa Florin PSD NU
85. Popa Mihai Valentin PSD NU
86. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
87. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
88. Presură Alexandra PSD NU
89. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
90. Prună Cristina-Mădălina USR -
91. Radu Anișoara PSD NU
92. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
93. Rădulescu Alexandru PSD NU
94. Răduț Violeta PSD NU
95. Roman Florin-Claudiu PNL -
96. Sefer Cristian-George PMP NU
97. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
98. Simonis Alfred - Robert PSD NU
99. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
100. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
101. Stancu Florinel PSD NU
102. Stativă Irinel Ioan PSD NU
103. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
104. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
105. Șotcan Theodora PSD NU
106. Șovăială Constantin PNL NU
107. Ștefan Viorel PSD NU
108. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
109. Teiș Alina PSD NU
110. Terea Ioan PSD NU
111. Toma Ilie PSD NU
112. Tomac Eugen PMP NU
113. Tudor Beatrice PSD NU
114. Turcan Raluca PNL NU
115. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
116. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
117. Vasile Daniel Minoritati NU
118. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
119. Velcea Nicolae PSD NU
120. Vexler Silviu Minoritati NU
121. Vișan George-Gabriel PSD NU
122. Vîrză Mihăiță PSD NU
123. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
124. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
125. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
126. Weber Mihai PSD NU
127. Zainea Cornel USR -
128. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 noiembrie 2018, 12:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro