Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:17

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.57 - Amr.300
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:131 85 16 8 2 8 5 5 2
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):120 85 16 - 2 8 5 3 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:9 - - 6 - - - 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR -
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciuhodaru Tudor PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Dinu Cristina-Elena PSD NU
38. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
39. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
40. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
41. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
42. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
43. Floroiu Ionel PSD NU
44. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
45. Furtună Mirela PSD NU
46. Georgescu Nicolae PSD NU
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
48. Gherman Dumitru PSD NU
49. Gilia Claudia PSD NU
50. Giugea Nicolae PNL NU
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
52. Halici Nicușor PSD NU
53. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
54. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
55. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Iftimie Neculai PSD NU
58. Ion Stelian-Cristian USR -
59. Iordache Florin PSD NU
60. Lazăr Sorin PSD NU
61. Lovin Dumitru ALDE NU
62. Lungu Tudorița PNL NU
63. Lupașcu Costel PSD NU
64. Manole Petre-Florin PSD NU
65. Mareș Mara PNL NU
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
70. Mihalescul Dumitru PNL NU
71. Mînzatu Roxana PSD NU
72. Mohaci Mihai PSD NU
73. Munteanu Ioan PSD NU
74. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
75. Neață Eugen PSD NU
76. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
77. Nicoară Romeo Florin PNL NU
78. Nistor Laurențiu PSD NU
79. Niță Mihai ALDE NU
80. Nosa Iuliu PSD NU
81. Oteșanu Daniela PSD NU
82. Pană Adriana-Doina PSD NU
83. Paraschiv Rodica PSD NU
84. Pau Radu - Adrian PSD NU
85. Păle Dănuț PSD NU
86. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
87. Plumb Rovana PSD NU
88. Pop Georgian PSD NU
89. Popa Florin PSD NU
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
91. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
92. Presură Alexandra PSD NU
93. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
94. Prună Cristina-Mădălina USR -
95. Radu Anișoara PSD NU
96. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
97. Rădulescu Alexandru PSD NU
98. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
99. Răduț Violeta PSD NU
100. Romanescu Cristinel PNL NU
101. Sefer Cristian-George PMP NU
102. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
103. Simonis Alfred - Robert PSD NU
104. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
105. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
106. Stancu Florinel PSD NU
107. Stativă Irinel Ioan PSD NU
108. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
109. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
110. Șotcan Theodora PSD NU
111. Șovăială Constantin PNL NU
112. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
113. Teiș Alina PSD NU
114. Terea Ioan PSD NU
115. Toma Ilie PSD NU
116. Tomac Eugen PMP NU
117. Tudor Beatrice PSD NU
118. Turcan Raluca PNL NU
119. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
120. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
121. Vasile Daniel Minoritati NU
122. Velcea Nicolae PSD NU
123. Vexler Silviu Minoritati NU
124. Vîrză Mihăiță PSD NU
125. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
126. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
127. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
128. Weber Mihai PSD NU
129. Zainea Cornel USR -
130. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 noiembrie 2018, 20:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro