Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:17

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.57-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:131 87 15 7 3 8 5 4 2
- voturi pentru (DA):99 87 - - 3 7 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):23 - 15 1 - - 5 - 2
- abțineri:3 - - 2 - 1 - - -
- nu au votat:6 - - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE Abținere
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Codreanu Constantin PMP NU
33. Cristache Cătălin PMP NU
34. Csoma Botond UDMR DA
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
36. Cupă Ion ALDE DA
37. Dinu Cristina-Elena PSD DA
38. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
39. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
40. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
41. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
42. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Furtună Mirela PSD DA
45. Georgescu Nicolae PSD DA
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
47. Gherman Dumitru PSD DA
48. Gilia Claudia PSD DA
49. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
50. Halici Nicușor PSD DA
51. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
52. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
53. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
54. Iancu Marius-Ionel PSD DA
55. Iftimie Neculai PSD DA
56. Iordache Florin PSD DA
57. Lazăr Sorin PSD DA
58. Lovin Dumitru ALDE DA
59. Lungu Tudorița PNL NU
60. Lupașcu Costel PSD DA
61. Manole Petre-Florin PSD DA
62. Mareș Mara PNL NU
63. Marica Petru-Sorin PSD DA
64. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
65. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
66. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
67. Mihalescul Dumitru PNL NU
68. Mînzatu Roxana PSD DA
69. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
70. Mohaci Mihai PSD DA
71. Munteanu Ioan PSD DA
72. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
73. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
74. Neagu Nicolae PNL NU
75. Neață Eugen PSD DA
76. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
77. Nicoară Romeo Florin PNL NU
78. Nistor Laurențiu PSD DA
79. Niță Mihai ALDE DA
80. Nosa Iuliu PSD DA
81. Oteșanu Daniela PSD DA
82. Pană Adriana-Doina PSD DA
83. Paraschiv Rodica PSD DA
84. Pau Radu - Adrian PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petric Octavian PSD DA
87. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
88. Plumb Rovana PSD DA
89. Pop Georgian PSD DA
90. Popa Florin PSD DA
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
92. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
93. Presură Alexandra PSD DA
94. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
95. Prună Cristina-Mădălina USR -
96. Radu Anișoara PSD DA
97. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
98. Rădulescu Alexandru PSD DA
99. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
100. Răduț Violeta PSD DA
101. Sefer Cristian-George PMP NU
102. Seidler Cristian-Gabriel USR -
103. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
104. Simonis Alfred - Robert PSD DA
105. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
107. Stancu Florinel PSD DA
108. Stativă Irinel Ioan PSD DA
109. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
110. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
111. Șișcu George PNL NU
112. Șotcan Theodora PSD DA
113. Șovăială Constantin PNL NU
114. Ștefan Viorel PSD DA
115. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
116. Teiș Alina PSD DA
117. Terea Ioan PSD DA
118. Toma Ilie PSD DA
119. Tomac Eugen PMP NU
120. Tudor Beatrice PSD DA
121. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
122. Vasile Daniel Minoritati DA
123. Velcea Nicolae PSD DA
124. Vîrză Mihăiță PSD DA
125. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
126. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
127. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
128. Weber Mihai PSD DA
129. Zainea Cornel USR -
130. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 21:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro