Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:38 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:38

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
PL 618/2006 pentru ratificarea Convenției între România și Spania privind cooperarea în lupta împotriva criminalității, semnată la Madrid la 30 martie 2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:232 76 47 21 33 15 11 16 13
- voturi pentru (DA):225 73 47 20 32 15 11 14 13
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:6 3 - 1 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Brînză William Gabriel PD-L DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
29. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PRM DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Dan Iosif PSD -
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Diaconescu Renică PC DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Dumitru PRM DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghișe Ioan - DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gușă Cozmin Horea - DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hellvig Eduard Raul PC DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hoinaru Marian PNL DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L -
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PSD DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PC DA
95. Iriza Marius PRM DA
96. Iustian Mircea Teodor PNL DA
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lambrino Radu PD-L DA
103. Lificiu Petru - DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manolescu Oana Minoritati -
110. Manta Pantelimon PC DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
119. Mătușa Tudor PRM DA
120. Meir Nati - DA
121. Merce Ilie PRM DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea - DA
125. Mircea Costache PRM -
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
129. Mocanu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu PNL DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Muscă Monica Octavia - DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Nedelcu Gabriela PSD DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
148. Niță Constantin PSD DA
149. Nițulescu Teodor PRM DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oancea Viorel PNL DA
152. Olarean Aurel PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pardău Dumitru PNL DA
158. Paveliu Marian Sorin PNL DA
159. Păun Nicolae Minoritati NU
160. Petrea Constantin PD-L DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Nicolae PC DA
164. Popescu Florin Aurelian PNL DA
165. Popescu Ionica Constanța PC DA
166. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
167. Preda Cezar-Florin PD-L DA
168. Preda Ion PNL DA
169. Pruteanu Vasile PNL DA
170. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
171. Pupeză Viorel PSD DA
172. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
173. Pușcaș Vasile PSD DA
174. Pușcă Mircea Valer PNL DA
175. Raicu Romeo Marius PD-L DA
176. Rogin Marius PD-L DA
177. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
178. Rus Ioan Aurel PRM DA
179. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
180. Sanda Victor PSD -
181. Sandu Gabriel PNL DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD DA
185. Sârb Gheorghe PD-L DA
186. Sârbu Daciana Octavia PSD -
187. Sârbu Marian PSD DA
188. Sârbu Mugurel Liviu - DA
189. Scutaru Adrian George PNL DA
190. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sirețeanu Mihail PSD DA
193. Sóki Béla UDMR DA
194. Soporan Vasile Filip PSD DA
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stan Ion PSD DA
197. Stanciu Anghel PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Cristian PRM DA
200. Stănescu Mircea PD-L DA
201. Stoica Ion - DA
202. Străchinaru Petre PD-L DA
203. Strungă Emil PNL DA
204. Știrbeț Cornel PNL DA
205. Știreanu Octavian PSD DA
206. Știucă Alecsandru PSD DA
207. Tămagă Constantin PSD DA
208. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
209. Tărniceru Petru PSD DA
210. Teodorescu George Alin PSD DA
211. Timar Liviu PSD DA
212. Timiș Ioan PNL DA
213. Todoran Pavel PSD DA
214. Toma Horia-Victor PNL DA
215. Toró Tiberiu UDMR DA
216. Tudor Constantin PC DA
217. Tudor Marcu PRM DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Ujeniuc Dragoș PNL DA
220. Ungureanu Petre PNL DA
221. Ursărescu Dorinel PNL DA
222. Vainer Aurel Minoritati DA
223. Varga Attila UDMR DA
224. Vasile Aurelia PSD DA
225. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
226. Văsioiu Horia PD-L DA
227. Vlase Petru Gabriel PSD DA
228. Vlădoiu Aurel PSD DA
229. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
230. Voinea Florea PSD DA
231. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
232. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 iunie 2019, 13:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro