Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 551/2006 pentru modificarea alineatului (3) al articolului 104 din Legea nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:240 76 50 21 34 16 14 16 13
- voturi pentru (DA):238 76 50 20 34 16 14 15 13
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dan Iosif PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM DA
52. Diaconescu Renică PC DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan - DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Godja Petru PSD DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gușă Cozmin Horea - DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian PC DA
87. Hellvig Eduard Raul PC DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PNL DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ifrim Mircea PRM DA
93. Igaș Traian Constantin PD-L DA
94. Ignat Miron Minoritati DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Ionescu Daniel PSD DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PC DA
99. Iriza Marius PRM DA
100. Iustian Mircea Teodor PNL DA
101. Kelemen Hunor UDMR DA
102. Kerekes Károly UDMR DA
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
104. Kovacs Attila UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR DA
106. Lambrino Radu PD-L DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Luchian Ion PNL DA
109. Macaleți Costică PSD DA
110. Magheru Paul PRM DA
111. Man Mircea PD-L DA
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD DA
116. Martin Eduard-Stelian PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD DA
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mătușa Tudor PRM DA
125. Meir Nati - DA
126. Merce Ilie PRM DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Micula Cătălin PNL DA
129. Mihei Andrian-Sirojea - DA
130. Mircea Costache PRM DA
131. Mircovici Niculae Minoritati DA
132. Mironescu Laurențiu PD-L DA
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohora Tudor PSD DA
138. Moisoiu Adrian PRM DA
139. Moldovan Emil Radu PSD DA
140. Momanu Corneliu PNL DA
141. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
142. Movilă Petru PD-L DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Muscă Monica Octavia - DA
145. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
146. Nechita Aurel PSD DA
147. Nedelcu Gabriela PSD DA
148. Nica Dan PSD DA
149. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
152. Niță Constantin PSD DA
153. Nițulescu Teodor PRM Abținere
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oancea Viorel PNL DA
156. Olarean Aurel PD-L DA
157. Oltean Ioan PD-L DA
158. Olteanu Bogdan PNL DA
159. Ovidenie Costel - DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pardău Dumitru PNL DA
163. Paveliu Marian Sorin PNL DA
164. Păun Nicolae Minoritati NU
165. Petrea Constantin PD-L DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD DA
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popa Nicolae PC DA
169. Popescu Florin Aurelian PNL DA
170. Popescu Ionica Constanța PC DA
171. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
172. Preda Cezar-Florin PD-L DA
173. Preda Ion PNL DA
174. Pruteanu Vasile PNL DA
175. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
176. Pupeză Viorel PSD DA
177. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
178. Pușcaș Vasile PSD DA
179. Pușcă Mircea Valer PNL DA
180. Puzdrea Dumitru PD-L DA
181. Raicu Romeo Marius PD-L DA
182. Rogin Marius PD-L DA
183. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
184. Rus Ioan Aurel PRM DA
185. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
186. Sandu Gabriel PNL DA
187. Sandu-Capră Mihai PNL DA
188. Sasu Ion PSD DA
189. Săniuță Marian-Florian PSD DA
190. Săpunaru Nini PNL DA
191. Sârb Gheorghe PD-L DA
192. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
193. Sârbu Marian PSD DA
194. Sârbu Mugurel Liviu - DA
195. Scutaru Adrian George PNL DA
196. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Sirețeanu Mihail PSD DA
199. Sóki Béla UDMR DA
200. Soporan Vasile Filip PSD DA
201. Stan Ioan PSD DA
202. Stan Ion PSD DA
203. Stanciu Anghel PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Cristian PRM DA
206. Stănescu Mircea PD-L DA
207. Stoica Ion - DA
208. Străchinaru Petre PD-L DA
209. Strungă Emil PNL DA
210. Știrbeț Cornel PNL DA
211. Știreanu Octavian PSD DA
212. Tamás Sándor UDMR DA
213. Tămagă Constantin PSD DA
214. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
215. Tărniceru Petru PSD DA
216. Teodorescu George Alin PSD DA
217. Timar Liviu PSD DA
218. Timiș Ioan PNL DA
219. Todoran Pavel PSD DA
220. Toma Horia-Victor PNL DA
221. Toró Tiberiu UDMR DA
222. Tudor Constantin PC DA
223. Tudor Marcu PRM DA
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Țundrea Ioan PC DA
226. Ujeniuc Dragoș PNL DA
227. Ungureanu Petre PNL DA
228. Ursărescu Dorinel PNL DA
229. Vainer Aurel Minoritati DA
230. Varga Attila UDMR DA
231. Vasile Aurelia PSD DA
232. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
233. Văsioiu Horia PD-L DA
234. Vlase Petru Gabriel PSD DA
235. Vlădoiu Aurel PSD DA
236. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
237. Voinea Florea PSD DA
238. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
239. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
240. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 19:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro