Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 552/2006 pentru modificarea Legii administrației publice locale nr.215/2001
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:238 75 49 21 36 15 13 15 14
- voturi pentru (DA):231 73 48 21 36 14 13 14 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 -
- abțineri:5 2 - - - 1 - - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
29. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - Abținere
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Crăciunescu Grigore PNL -
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dan Iosif PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC DA
69. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan - DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gușă Cozmin Horea - DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian PC DA
86. Hellvig Eduard Raul PC DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hoinaru Marian PNL DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PSD DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PC DA
98. Iriza Marius PRM DA
99. Iustian Mircea Teodor PNL DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR Abținere
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Lificiu Petru - DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Luchian Ion PNL DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PC DA
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Meir Nati - DA
124. Merce Ilie PRM DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Micula Cătălin PNL DA
127. Mihei Andrian-Sirojea - DA
128. Mircea Costache PRM DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohora Tudor PSD DA
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
139. Momanu Corneliu PNL DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Muscă Monica Octavia - DA
144. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
145. Nassar Rodica PSD DA
146. Nechita Aurel PSD DA
147. Nedelcu Gabriela PSD DA
148. Nica Dan PSD DA
149. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
152. Niță Constantin PSD DA
153. Nițulescu Teodor PRM DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Olarean Aurel PD-L DA
156. Oltean Ioan PD-L DA
157. Olteanu Bogdan PNL DA
158. Ovidenie Costel - DA
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pardău Dumitru PNL DA
162. Paveliu Marian Sorin PNL DA
163. Păun Nicolae Minoritati NU
164. Petrea Constantin PD-L DA
165. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
166. Popa Cornel PNL DA
167. Popa Nicolae PC DA
168. Popescu Florin Aurelian PNL DA
169. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
170. Preda Cezar-Florin PD-L DA
171. Preda Ion PNL DA
172. Pruteanu Vasile PNL DA
173. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
174. Pupeză Viorel PSD DA
175. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
176. Pușcaș Vasile PSD DA
177. Pușcă Mircea Valer PNL DA
178. Puzdrea Dumitru PD-L DA
179. Raicu Romeo Marius PD-L DA
180. Rogin Marius PD-L DA
181. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
182. Rus Ioan Aurel PRM DA
183. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
184. Sandu Gabriel PNL DA
185. Sandu-Capră Mihai PNL DA
186. Sasu Ion PSD DA
187. Săniuță Marian-Florian PSD DA
188. Săpunaru Nini PNL DA
189. Sârb Gheorghe PD-L DA
190. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
191. Sârbu Marian PSD DA
192. Sârbu Mugurel Liviu - DA
193. Scutaru Adrian George PNL DA
194. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sirețeanu Mihail PSD DA
197. Sóki Béla UDMR DA
198. Soporan Vasile Filip PSD DA
199. Stan Ioan PSD DA
200. Stan Ion PSD DA
201. Stanciu Anghel PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Cristian PRM DA
204. Stănescu Mircea PD-L DA
205. Stănișoară Mihai PD-L DA
206. Stoica Ion - DA
207. Străchinaru Petre PD-L DA
208. Strungă Emil PNL DA
209. Știrbeț Cornel PNL DA
210. Știreanu Octavian PSD DA
211. Știucă Alecsandru PSD DA
212. Tămagă Constantin PSD DA
213. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
214. Tărniceru Petru PSD DA
215. Teodorescu George Alin PSD DA
216. Timar Liviu PSD DA
217. Timiș Ioan PNL DA
218. Todoran Pavel PSD DA
219. Toma Horia-Victor PNL DA
220. Toró Tiberiu UDMR DA
221. Tudor Constantin PC DA
222. Tudor Marcu PRM DA
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Țundrea Ioan PC DA
225. Ujeniuc Dragoș PNL DA
226. Ungureanu Petre PNL DA
227. Ursărescu Dorinel PNL DA
228. Varga Attila UDMR DA
229. Vasile Aurelia PSD DA
230. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
231. Văsioiu Horia PD-L DA
232. Vlase Petru Gabriel PSD DA
233. Vlădoiu Aurel PSD DA
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Voinea Florea PSD DA
236. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
237. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
238. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 mai 2022, 8:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro