Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:57

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.65 alineate modificate
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:126 79 18 7 2 9 5 4 2
- voturi pentru (DA):92 79 - - 2 9 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):24 - 17 - - - 5 - 2
- abțineri:4 - 1 3 - - - - -
- nu au votat:6 - - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR -
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Codreanu Constantin PMP NU
32. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
33. Cupă Ion ALDE DA
34. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Drulă Cătălin USR -
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Furtună Mirela PSD DA
43. Găină Mihăiță PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Gilia Claudia PSD DA
46. Giugea Nicolae PNL NU
47. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
48. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
49. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
50. Iancu Marius-Ionel PSD DA
51. Ibram Iusein Minoritati DA
52. Iftimie Neculai PSD DA
53. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
54. Ion Stelian-Cristian USR -
55. Iordache Florin PSD DA
56. Lazăr Sorin PSD DA
57. Lovin Dumitru ALDE DA
58. Lungu Tudorița PNL NU
59. Lupașcu Costel PSD DA
60. Mareș Mara PNL NU
61. Marica Petru-Sorin PSD DA
62. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
63. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
64. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
65. Mihalescul Dumitru PNL NU
66. Mînzatu Roxana PSD DA
67. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Mohaci Mihai PSD DA
69. Munteanu Ioan PSD DA
70. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
71. Neață Eugen PSD DA
72. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
73. Nicoară Romeo Florin PNL NU
74. Nistor Laurențiu PSD DA
75. Niță Mihai ALDE DA
76. Nosa Iuliu PSD DA
77. Oteșanu Daniela PSD DA
78. Pană Adriana-Doina PSD DA
79. Paraschiv Rodica PSD DA
80. Păle Dănuț PSD DA
81. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
82. Plumb Rovana PSD DA
83. Pop Georgian PSD DA
84. Popa Florin PSD DA
85. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
86. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
87. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
88. Presură Alexandra PSD DA
89. Prună Cristina-Mădălina USR -
90. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
91. Rădulescu Alexandru PSD DA
92. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
93. Răduț Violeta PSD DA
94. Roman Florin-Claudiu PNL NU
95. Romanescu Cristinel PNL NU
96. Rotaru Alexandru PSD DA
97. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
98. Sefer Cristian-George PMP NU
99. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
100. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
101. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
102. Stancu Florinel PSD DA
103. Stativă Irinel Ioan PSD DA
104. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
105. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
106. Șișcu George PNL NU
107. Șotcan Theodora PSD DA
108. Ștefan Viorel PSD DA
109. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
110. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
111. Teiș Alina PSD DA
112. Toma Ilie PSD DA
113. Tudor Beatrice PSD DA
114. Turcan Raluca PNL NU
115. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
116. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
117. Varga Vasile PNL Abținere
118. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
119. Velcea Nicolae PSD DA
120. Vișan George-Gabriel PSD DA
121. Vîrză Mihăiță PSD DA
122. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
123. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
124. Weber Mihai PSD DA
125. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
126. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 10:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro