Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
PL 567/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.80/2001 privind stabilirea unor normative de cheltuieli pentu autoritățile administrației publice și instituțiile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:231 75 42 21 35 16 14 16 12
- voturi pentru (DA):219 75 40 18 35 13 13 14 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:7 - - 2 - 3 - 1 1
- nu au votat:4 - 2 - - - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
29. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciontu Corneliu - Abținere
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PRM DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Dan Iosif PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM Abținere
50. Diaconescu Renică PC DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM NU
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fenechiu Relu PNL -
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC -
67. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gușă Cozmin Horea - DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hanganu Romeo Octavian PC DA
83. Hellvig Eduard Raul PC DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hoinaru Marian PNL DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PSD DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PC DA
95. Iriza Marius PRM DA
96. Iustian Mircea Teodor PNL DA
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kerekes Károly UDMR Abținere
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lambrino Radu PD-L DA
103. Lificiu Petru - DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Magheru Paul PRM DA
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PC DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mătușa Tudor PRM DA
119. Merce Ilie PRM DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mihei Andrian-Sirojea - DA
123. Mircea Costache PRM DA
124. Mircovici Niculae Minoritati -
125. Mironescu Laurențiu PD-L DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Moldovan Emil Radu PSD DA
134. Momanu Corneliu PNL DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Movilă Petru PD-L DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Muscă Monica Octavia - DA
139. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD DA
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
146. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
147. Niță Constantin PSD DA
148. Nițulescu Teodor PRM Abținere
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Oancea Viorel PNL DA
151. Olarean Aurel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pardău Dumitru PNL DA
157. Paveliu Marian Sorin PNL DA
158. Păun Nicolae Minoritati Abținere
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD DA
161. Popa Cornel PNL DA
162. Popa Nicolae PC DA
163. Popescu Florin Aurelian PNL DA
164. Popescu Ionica Constanța PC DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Preda Cezar-Florin PD-L DA
167. Preda Ion PNL DA
168. Pruteanu Vasile PNL DA
169. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
170. Pupeză Viorel PSD DA
171. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
172. Pușcaș Vasile PSD DA
173. Pușcă Mircea Valer PNL DA
174. Puzdrea Dumitru PD-L DA
175. Racoceanu Viorel PD-L DA
176. Raicu Romeo Marius PD-L DA
177. Rogin Marius PD-L DA
178. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
179. Rus Ioan Aurel PRM DA
180. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
181. Sandu Gabriel PNL DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD DA
185. Sârb Gheorghe PD-L DA
186. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
187. Sârbu Marian PSD DA
188. Sârbu Mugurel Liviu - DA
189. Scutaru Adrian George PNL -
190. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sirețeanu Mihail PSD DA
193. Sóki Béla UDMR DA
194. Soporan Vasile Filip PSD DA
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stanciu Anghel PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Cristian PRM DA
199. Stănescu Mircea PD-L DA
200. Stoica Ion - DA
201. Străchinaru Petre PD-L DA
202. Strungă Emil PNL DA
203. Știrbeț Cornel PNL DA
204. Știreanu Octavian PSD DA
205. Știucă Alecsandru PSD DA
206. Tamás Sándor UDMR DA
207. Tămagă Constantin PSD DA
208. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
209. Tărniceru Petru PSD DA
210. Teodorescu George Alin PSD DA
211. Timar Liviu PSD DA
212. Todoran Pavel PSD DA
213. Toma Horia-Victor PNL DA
214. Toró Tiberiu UDMR Abținere
215. Tudor Constantin PC DA
216. Tudor Marcu PRM DA
217. Tudose Mihai PSD DA
218. Țundrea Ioan PC DA
219. Ursărescu Dorinel PNL DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Varga Attila UDMR DA
222. Vasile Aurelia PSD DA
223. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
224. Văsioiu Horia PD-L DA
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vlădoiu Aurel PSD DA
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Voinea Florea PSD DA
229. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
230. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
231. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 iunie 2019, 3:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro