Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:42

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.95 -tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:139 94 16 8 1 8 5 5 2
- voturi pentru (DA):104 92 - - 1 8 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):26 2 16 1 - - 5 - 2
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:6 - - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benga Tudor - Vlad USR -
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bran Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor PSD DA
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP NU
35. Cosma Andreea PSD DA
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
38. Cupă Ion ALDE DA
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dîrzu Ioan PSD DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
47. Floroiu Ionel PSD DA
48. Găină Mihăiță PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Gilia Claudia PSD DA
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
53. Halici Nicușor PSD DA
54. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
55. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD DA
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Iftimie Neculai PSD DA
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
60. Iordache Florin PSD DA
61. Lazăr Sorin PSD DA
62. Lovin Dumitru ALDE DA
63. Lungu Tudorița PNL NU
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Manole Petre-Florin PSD DA
66. Mareș Mara PNL NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
70. Mînzatu Roxana PSD DA
71. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Mohaci Mihai PSD DA
73. Munteanu Ioan PSD DA
74. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
75. Neagu Nicolae PNL NU
76. Neață Eugen PSD DA
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
78. Nistor Laurențiu PSD DA
79. Niță Mihai ALDE DA
80. Nosa Iuliu PSD DA
81. Oteșanu Daniela PSD DA
82. Pană Adriana-Doina PSD DA
83. Paraschiv Rodica PSD DA
84. Păle Dănuț PSD DA
85. Petrea Gabriel PSD DA
86. Petric Octavian PSD DA
87. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
88. Plumb Rovana PSD DA
89. Pop Georgian PSD DA
90. Popa Florin PSD DA
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
92. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
93. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
96. Prună Cristina-Mădălina USR NU
97. Radu Anișoara PSD DA
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Rădulescu Alexandru PSD NU
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
101. Răduț Violeta PSD DA
102. Rotaru Alexandru PSD DA
103. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
104. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
105. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
107. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
108. Stancu Florinel PSD DA
109. Stativă Irinel Ioan PSD DA
110. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
111. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
112. Șișcu George PNL NU
113. Șotcan Theodora PSD DA
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Ștefan Corneliu PSD DA
116. Ștefan Viorel PSD DA
117. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
119. Teiș Alina PSD DA
120. Tîlvăr Angel PSD DA
121. Toma Ilie PSD DA
122. Tomac Eugen PMP NU
123. Tudor Beatrice PSD DA
124. Turcan Raluca PNL NU
125. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
126. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
127. Vasile Daniel Minoritati DA
128. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Vișan George-Gabriel PSD DA
131. Vîrză Mihăiță PSD DA
132. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
133. Vlase Petru Gabriel PSD DA
134. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
135. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
136. Weber Mihai PSD DA
137. Zainea Cornel USR -
138. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 august 2018, 11:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro