Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:45

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 (3)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:145 95 18 10 3 9 3 5 2
- voturi pentru (DA):107 95 - - - 9 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):23 - 18 - - - 3 - 2
- abțineri:6 - - 3 3 - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Iulian USR -
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Cosma Andreea PSD DA
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Csoma Botond UDMR Abținere
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Dinu Cristina-Elena PSD DA
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
51. Găină Mihăiță PSD DA
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
54. Gilia Claudia PSD DA
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
56. Halici Nicușor PSD DA
57. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
58. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
59. Iancu Marius-Ionel PSD DA
60. Ibram Iusein Minoritati DA
61. Iftimie Neculai PSD DA
62. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
63. Iordache Florin PSD DA
64. Lazăr Sorin PSD DA
65. Lovin Dumitru ALDE DA
66. Lungu Tudorița PNL NU
67. Lupașcu Costel PSD DA
68. Manole Petre-Florin PSD DA
69. Mareș Mara PNL NU
70. Marica Petru-Sorin PSD DA
71. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
72. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
74. Mînzatu Roxana PSD DA
75. Mohaci Mihai PSD DA
76. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
77. Munteanu Ioan PSD DA
78. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
79. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
80. Neagu Nicolae PNL NU
81. Neață Eugen PSD DA
82. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
83. Nistor Laurențiu PSD DA
84. Niță Mihai ALDE DA
85. Nosa Iuliu PSD DA
86. Oteșanu Daniela PSD DA
87. Pană Adriana-Doina PSD DA
88. Paraschiv Rodica PSD DA
89. Păle Dănuț PSD DA
90. Petrea Gabriel PSD DA
91. Petric Octavian PSD DA
92. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
93. Plumb Rovana PSD DA
94. Pop Georgian PSD DA
95. Popa Florin PSD DA
96. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
97. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
98. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
99. Presură Alexandra PSD DA
100. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
101. Prună Cristina-Mădălina USR -
102. Radu Anișoara PSD DA
103. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
104. Rădulescu Alexandru PSD DA
105. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
106. Răduț Violeta PSD DA
107. Romanescu Cristinel PNL NU
108. Rotaru Alexandru PSD DA
109. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
110. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
111. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
112. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
113. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
114. Stancu Florinel PSD DA
115. Stativă Irinel Ioan PSD DA
116. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
117. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
118. Șișcu George PNL NU
119. Șotcan Theodora PSD DA
120. Șovăială Constantin PNL NU
121. Ștefan Corneliu PSD DA
122. Ștefan Ion PNL NU
123. Ștefan Viorel PSD DA
124. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
125. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
126. Teiș Alina PSD DA
127. Tîlvăr Angel PSD DA
128. Toma Ilie PSD DA
129. Tomac Eugen PMP NU
130. Tudor Beatrice PSD DA
131. Turcan Raluca PNL NU
132. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
133. Vasile Daniel Minoritati DA
134. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
135. Velcea Nicolae PSD DA
136. Vișan George-Gabriel PSD DA
137. Vîrză Mihăiță PSD DA
138. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
139. Vlase Petru Gabriel PSD DA
140. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
141. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
142. Weber Mihai PSD DA
143. Zainea Cornel USR -
144. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
145. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 13:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro