Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:47

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 (6/1)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:138 94 13 9 3 9 4 4 2
- voturi pentru (DA):99 93 - - 3 - - 3 -
- voturi împotrivă (NU):29 1 13 - - 9 4 - 2
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:7 - - 6 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Anton Anton ALDE NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Tudor - Vlad USR -
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Bran Ioana PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR -
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Codreanu Constantin PMP NU
34. Cosma Andreea PSD DA
35. Cristache Cătălin PMP NU
36. Csoma Botond UDMR DA
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
48. Găină Mihăiță PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Gilia Claudia PSD DA
52. Giugea Nicolae PNL NU
53. Halici Nicușor PSD DA
54. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
55. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD DA
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Iftimie Neculai PSD DA
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
60. Intotero Natalia-Elena PSD DA
61. Iordache Florin PSD DA
62. Lazăr Sorin PSD DA
63. Lovin Dumitru ALDE NU
64. Lungu Tudorița PNL NU
65. Lupașcu Costel PSD DA
66. Manole Petre-Florin PSD DA
67. Mareș Mara PNL NU
68. Marica Petru-Sorin PSD NU
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
71. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
72. Mînzatu Roxana PSD DA
73. Mohaci Mihai PSD DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
76. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
77. Neață Eugen PSD DA
78. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
79. Nistor Laurențiu PSD DA
80. Niță Mihai ALDE NU
81. Nosa Iuliu PSD DA
82. Oteșanu Daniela PSD DA
83. Pană Adriana-Doina PSD DA
84. Paraschiv Rodica PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petrea Gabriel PSD DA
87. Petric Octavian PSD DA
88. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
89. Plumb Rovana PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Popa Florin PSD DA
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
93. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
96. Prună Cristina-Mădălina USR -
97. Radu Anișoara PSD DA
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Rădulescu Alexandru PSD DA
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
101. Răduț Violeta PSD DA
102. Romanescu Cristinel PNL NU
103. Rotaru Alexandru PSD DA
104. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
105. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
106. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
107. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
108. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
113. Șotcan Theodora PSD DA
114. Ștefan Corneliu PSD DA
115. Ștefan Ion PNL NU
116. Ștefan Viorel PSD DA
117. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
119. Teiș Alina PSD DA
120. Tîlvăr Angel PSD DA
121. Toma Ilie PSD DA
122. Tomac Eugen PMP NU
123. Tudor Beatrice PSD DA
124. Turcan Raluca PNL NU
125. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
126. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
127. Vasile Daniel Minoritati DA
128. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Vișan George-Gabriel PSD DA
131. Vîrză Mihăiță PSD DA
132. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
135. Weber Mihai PSD DA
136. Zainea Cornel USR -
137. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 20:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro