Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:48

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 (7)-forma inițială
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:129 91 14 7 2 4 4 5 2
- voturi pentru (DA):100 91 - - 2 4 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):20 - 14 - - - 4 - 2
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:6 - - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bontea Vlad PSD DA
17. Bran Ioana PSD DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Căciulă Aurel PSD DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
25. Chiriac Viorel PSD DA
26. Ciocan Dan PSD DA
27. Ciuhodaru Tudor PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cocoș Vasile PSD DA
30. Codreanu Constantin PMP NU
31. Cosma Andreea PSD DA
32. Cristache Cătălin PMP NU
33. Dinu Cristina-Elena PSD DA
34. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
39. Floroiu Ionel PSD DA
40. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
41. Găină Mihăiță PSD DA
42. Georgescu Nicolae PSD DA
43. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
44. Gilia Claudia PSD DA
45. Giugea Nicolae PNL NU
46. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
47. Halici Nicușor PSD DA
48. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
49. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
50. Ibram Iusein Minoritati DA
51. Iftimie Neculai PSD DA
52. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
53. Intotero Natalia-Elena PSD DA
54. Iordache Florin PSD DA
55. Lazăr Sorin PSD DA
56. Lungu Tudorița PNL NU
57. Lupașcu Costel PSD DA
58. Mareș Mara PNL NU
59. Marica Petru-Sorin PSD DA
60. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
61. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
62. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
63. Mînzatu Roxana PSD DA
64. Mohaci Mihai PSD DA
65. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
66. Munteanu Ioan PSD DA
67. Neață Eugen PSD DA
68. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
69. Nistor Laurențiu PSD DA
70. Niță Mihai ALDE DA
71. Nosa Iuliu PSD DA
72. Oteșanu Daniela PSD DA
73. Pană Adriana-Doina PSD DA
74. Paraschiv Rodica PSD DA
75. Păle Dănuț PSD DA
76. Petrea Gabriel PSD DA
77. Petric Octavian PSD DA
78. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
79. Plumb Rovana PSD DA
80. Pop Georgian PSD DA
81. Popa Florin PSD DA
82. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
83. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
84. Presură Alexandra PSD DA
85. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
86. Radu Anișoara PSD DA
87. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
88. Rădulescu Alexandru PSD DA
89. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
90. Răduț Violeta PSD DA
91. Rotaru Alexandru PSD DA
92. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
93. Seidler Cristian-Gabriel USR -
94. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
95. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
96. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
97. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
98. Stancu Florinel PSD DA
99. Stativă Irinel Ioan PSD DA
100. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
101. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
102. Șișcu George PNL NU
103. Șotcan Theodora PSD DA
104. Ștefan Corneliu PSD DA
105. Ștefan Ion PNL NU
106. Ștefan Viorel PSD DA
107. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
108. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
109. Teiș Alina PSD DA
110. Tîlvăr Angel PSD DA
111. Toma Ilie PSD DA
112. Tomac Eugen PMP NU
113. Tudor Beatrice PSD DA
114. Turcan Raluca PNL NU
115. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
116. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
117. Vasile Daniel Minoritati DA
118. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
119. Velcea Nicolae PSD DA
120. Vișan George-Gabriel PSD DA
121. Vîrză Mihăiță PSD DA
122. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
123. Vlase Petru Gabriel PSD DA
124. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
125. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
126. Weber Mihai PSD DA
127. Zainea Cornel USR -
128. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 9:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro