Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:52

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 (12)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 89 13 9 3 9 5 5 2
- voturi pentru (DA):92 86 - - 3 - - 3 -
- voturi împotrivă (NU):32 3 13 - - 9 5 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Tudor - Vlad USR -
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bran Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP NU
36. Cosma Andreea PSD DA
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Csoma Botond UDMR DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Dinu Cristina-Elena PSD DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Floroiu Ionel PSD DA
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
49. Furtună Mirela PSD DA
50. Găină Mihăiță PSD DA
51. Georgescu Nicolae PSD DA
52. Gilia Claudia PSD DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
54. Halici Nicușor PSD DA
55. Iancu Marius-Ionel PSD DA
56. Ibram Iusein Minoritati DA
57. Iftimie Neculai PSD DA
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
59. Intotero Natalia-Elena PSD DA
60. Iordache Florin PSD DA
61. Lazăr Sorin PSD DA
62. Lovin Dumitru ALDE NU
63. Lungu Tudorița PNL NU
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Manole Petre-Florin PSD DA
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
70. Mînzatu Roxana PSD NU
71. Mohaci Mihai PSD DA
72. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
73. Munteanu Ioan PSD DA
74. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
75. Neață Eugen PSD DA
76. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
77. Nistor Laurențiu PSD NU
78. Niță Mihai ALDE NU
79. Nosa Iuliu PSD DA
80. Oteșanu Daniela PSD DA
81. Paraschiv Rodica PSD DA
82. Păle Dănuț PSD DA
83. Petrea Gabriel PSD DA
84. Petric Octavian PSD DA
85. Plumb Rovana PSD DA
86. Pop Georgian PSD DA
87. Popa Florin PSD DA
88. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
89. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
90. Presură Alexandra PSD DA
91. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
92. Prună Cristina-Mădălina USR -
93. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
94. Rădulescu Alexandru PSD DA
95. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
96. Răduț Violeta PSD DA
97. Roman Florin-Claudiu PNL NU
98. Romanescu Cristinel PNL NU
99. Rotaru Alexandru PSD DA
100. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
101. Seidler Cristian-Gabriel USR -
102. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
103. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
104. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
105. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
106. Stancu Florinel PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD DA
108. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
109. Șișcu George PNL NU
110. Șotcan Theodora PSD DA
111. Șovăială Constantin PNL NU
112. Ștefan Corneliu PSD DA
113. Ștefan Viorel PSD DA
114. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
115. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
116. Teiș Alina PSD DA
117. Tîlvăr Angel PSD DA
118. Toma Ilie PSD DA
119. Tomac Eugen PMP NU
120. Turcan Raluca PNL NU
121. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
122. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
123. Vasile Daniel Minoritati DA
124. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
125. Velcea Nicolae PSD DA
126. Vișan George-Gabriel PSD DA
127. Vîrză Mihăiță PSD DA
128. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
129. Vlase Petru Gabriel PSD DA
130. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
131. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
132. Weber Mihai PSD DA
133. Zainea Cornel USR -
134. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 23:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro