Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:21

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.79-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:125 79 18 9 3 7 4 4 1
- voturi pentru (DA):87 78 - - - 7 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):27 - 17 5 - - 4 - 1
- abțineri:5 - 1 1 3 - - - -
- nu au votat:6 1 - 3 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP NU
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
14. Bontea Vlad PSD DA
15. Bran Ioana PSD DA
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Calotă Florică Ică ALDE DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
21. Chiriac Viorel PSD DA
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciuhodaru Tudor PSD DA
24. Cocoș Vasile PSD DA
25. Codreanu Constantin PMP NU
26. Cristache Cătălin PMP NU
27. Csoma Botond UDMR Abținere
28. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
29. Cupă Ion ALDE DA
30. Dinu Cristina-Elena PSD DA
31. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
32. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
33. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
34. Dunava Costel Neculai PSD DA
35. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
36. Floroiu Ionel PSD DA
37. Găină Mihăiță PSD DA
38. Georgescu Nicolae PSD DA
39. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
40. Ghinea Cristian USR NU
41. Gilia Claudia PSD DA
42. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
43. Halici Nicușor PSD DA
44. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
45. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
46. Iancu Marius-Ionel PSD DA
47. Ibram Iusein Minoritati DA
48. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
49. Ion Stelian-Cristian USR -
50. Iordache Florin PSD DA
51. Lazăr Sorin PSD DA
52. Lovin Dumitru ALDE DA
53. Lungu Tudorița PNL NU
54. Lupașcu Costel PSD DA
55. Mareș Mara PNL NU
56. Marica Petru-Sorin PSD DA
57. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
58. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
59. Mihalescul Dumitru PNL NU
60. Mînzatu Roxana PSD DA
61. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
62. Mohaci Mihai PSD DA
63. Munteanu Ioan PSD DA
64. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
65. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
66. Neață Eugen PSD DA
67. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
68. Nistor Laurențiu PSD DA
69. Niță Mihai ALDE DA
70. Nosa Iuliu PSD DA
71. Oteșanu Daniela PSD DA
72. Pană Adriana-Doina PSD DA
73. Paraschiv Rodica PSD DA
74. Păle Dănuț PSD DA
75. Petrea Gabriel PSD DA
76. Petric Octavian PSD DA
77. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
78. Plumb Rovana PSD DA
79. Pop Georgian PSD DA
80. Popa Florin PSD DA
81. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
82. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
83. Presură Alexandra PSD DA
84. Prună Cristina-Mădălina USR -
85. Radu Anișoara PSD DA
86. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
87. Rădulescu Alexandru PSD DA
88. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
89. Răduț Violeta PSD DA
90. Roman Florin-Claudiu PNL NU
91. Romanescu Cristinel PNL NU
92. Rotaru Alexandru PSD DA
93. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
94. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
95. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
96. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
97. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
98. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
99. Stancu Florinel PSD DA
100. Suciu Vasile-Daniel PSD -
101. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
102. Șișcu George PNL NU
103. Șotcan Theodora PSD DA
104. Șovăială Constantin PNL NU
105. Ștefan Corneliu PSD DA
106. Ștefan Viorel PSD DA
107. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
108. Teiș Alina PSD DA
109. Toma Ilie PSD DA
110. Tomac Eugen PMP NU
111. Tudor Beatrice PSD DA
112. Turcan Raluca PNL NU
113. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
114. Varga Vasile PNL Abținere
115. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
116. Velcea Nicolae PSD DA
117. Vîrză Mihăiță PSD DA
118. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
119. Vlase Petru Gabriel PSD DA
120. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
121. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
122. Weber Mihai PSD DA
123. Zainea Cornel USR -
124. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
125. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 august 2018, 11:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro