Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:21

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.81 (4)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:124 84 14 6 2 7 5 5 1
- voturi pentru (DA):96 84 - - 2 7 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):21 - 14 1 - - 5 - 1
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:4 - - 2 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Ardelean Ben-Oni PNL NU
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP NU
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
14. Bontea Vlad PSD DA
15. Bran Ioana PSD DA
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Calotă Florică Ică ALDE DA
19. Căciulă Aurel PSD DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
22. Chiriac Viorel PSD DA
23. Ciocan Dan PSD DA
24. Ciuhodaru Tudor PSD DA
25. Cîtea Vasile PSD DA
26. Cocoș Vasile PSD DA
27. Codreanu Constantin PMP NU
28. Cosma Andreea PSD DA
29. Cristache Cătălin PMP NU
30. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
31. Cupă Ion ALDE DA
32. Dinu Cristina-Elena PSD DA
33. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
35. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
36. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
39. Floroiu Ionel PSD DA
40. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
41. Găină Mihăiță PSD DA
42. Georgescu Nicolae PSD DA
43. Gilia Claudia PSD DA
44. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
45. Halici Nicușor PSD DA
46. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
47. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
48. Iancu Marius-Ionel PSD DA
49. Ibram Iusein Minoritati DA
50. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
51. Iordache Florin PSD DA
52. Lazăr Sorin PSD DA
53. Lovin Dumitru ALDE DA
54. Lungu Tudorița PNL NU
55. Lupașcu Costel PSD DA
56. Marica Petru-Sorin PSD DA
57. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
58. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
59. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
60. Mihalescul Dumitru PNL NU
61. Mînzatu Roxana PSD DA
62. Mohaci Mihai PSD DA
63. Munteanu Ioan PSD DA
64. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
65. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
66. Neață Eugen PSD DA
67. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
68. Niță Mihai ALDE DA
69. Nosa Iuliu PSD DA
70. Oteșanu Daniela PSD DA
71. Pană Adriana-Doina PSD DA
72. Paraschiv Rodica PSD DA
73. Păle Dănuț PSD DA
74. Petrea Gabriel PSD DA
75. Petric Octavian PSD DA
76. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
77. Plumb Rovana PSD DA
78. Pop Georgian PSD DA
79. Popa Florin PSD DA
80. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
81. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
82. Presură Alexandra PSD DA
83. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
84. Prună Cristina-Mădălina USR -
85. Radu Anișoara PSD DA
86. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
87. Rădulescu Alexandru PSD DA
88. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
89. Răduț Violeta PSD DA
90. Roman Florin-Claudiu PNL NU
91. Romanescu Cristinel PNL NU
92. Rotaru Alexandru PSD DA
93. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
94. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
95. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
96. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
97. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
98. Stancu Florinel PSD DA
99. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
100. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
101. Șotcan Theodora PSD DA
102. Șovăială Constantin PNL NU
103. Ștefan Corneliu PSD DA
104. Ștefan Viorel PSD DA
105. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
106. Teiș Alina PSD DA
107. Toma Ilie PSD DA
108. Tomac Eugen PMP NU
109. Tudor Beatrice PSD DA
110. Turcan Raluca PNL NU
111. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
112. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
113. Vasile Daniel Minoritati DA
114. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
115. Velcea Nicolae PSD DA
116. Vișan George-Gabriel PSD DA
117. Vîrză Mihăiță PSD DA
118. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
119. Vlase Petru Gabriel PSD DA
120. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
121. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
122. Weber Mihai PSD DA
123. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
124. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 23:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro