Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:32 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:32

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-29
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 269/2006 privind vaccinarea antigripală a categoriilor de persoane cu risc
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:238 75 50 20 36 14 15 16 12
- voturi pentru (DA):149 2 50 10 36 14 14 15 8
- voturi împotrivă (NU):86 73 - 8 - - 1 1 3
- abțineri:3 - - 2 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD NU
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD NU
9. Andronescu Ecaterina PSD NU
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD NU
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bivolaru Ioan PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - NU
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD NU
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Diaconescu Renică PC DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD NU
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD NU
54. Dragomir Dumitru PRM NU
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - NU
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
61. Dumitru Ion PSD NU
62. Dușa Mircea PSD NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM NU
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan - DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD NU
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gușă Cozmin Horea - DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian PC DA
84. Hellvig Eduard Raul PC DA
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Hoinaru Marian PNL DA
87. Iancu Iulian PSD NU
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ifrim Mircea PRM NU
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Ionescu Daniel PSD NU
94. Iordache Florin PSD NU
95. Iordache Grațiela Denisa PC DA
96. Iriza Marius PRM DA
97. Iustian Mircea Teodor PNL DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lificiu Petru - DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Luchian Ion PNL DA
107. Macaleți Costică PSD NU
108. Magheru Paul PRM NU
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PC DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD NU
114. Martin Eduard-Stelian PSD NU
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD NU
118. Mazăre Alexandru PSD NU
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Mătușa Tudor PRM DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Micula Cătălin PNL DA
125. Mihei Andrian-Sirojea - DA
126. Mircea Costache PRM Abținere
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD NU
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mocioalcă Ion PSD NU
134. Mohora Tudor PSD NU
135. Moisoiu Adrian PRM DA
136. Moldovan Emil Radu PSD NU
137. Momanu Corneliu PNL DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Movilă Petru PD-L DA
140. Munteanu Ioan PSD NU
141. Muscă Monica Octavia - Abținere
142. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
143. Nassar Rodica PSD NU
144. Nechita Aurel PSD NU
145. Nedelcu Gabriela PSD NU
146. Nica Dan PSD NU
147. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD NU
151. Nosa Iuliu PSD NU
152. Oancea Viorel PNL DA
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Ovidenie Costel - NU
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pardău Dumitru PNL DA
160. Paveliu Marian Sorin PNL DA
161. Păun Nicolae Minoritati NU
162. Petrea Constantin PD-L DA
163. Ponta Victor-Viorel PSD NU
164. Popa Cornel PNL DA
165. Popa Nicolae PC NU
166. Popescu Florin Aurelian PNL DA
167. Popescu Ionica Constanța PC DA
168. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
169. Preda Cezar-Florin PD-L DA
170. Preda Ion PNL DA
171. Pruteanu Vasile PNL DA
172. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
173. Pupeză Viorel PSD NU
174. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
175. Pușcaș Vasile PSD NU
176. Pușcă Mircea Valer PNL DA
177. Puzdrea Dumitru PD-L DA
178. Raicu Romeo Marius PD-L DA
179. Rogin Marius PD-L DA
180. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
181. Rus Ioan Aurel PRM NU
182. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
183. Sanda Victor PSD NU
184. Sandu Gabriel PNL DA
185. Sandu-Capră Mihai PNL DA
186. Sasu Ion PSD NU
187. Săniuță Marian-Florian PSD NU
188. Săpunaru Nini PNL DA
189. Sârb Gheorghe PD-L DA
190. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
191. Sârbu Marian PSD NU
192. Sârbu Mugurel Liviu - DA
193. Scutaru Adrian George PNL DA
194. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sirețeanu Mihail PSD NU
197. Sóki Béla UDMR DA
198. Stan Ioan PSD NU
199. Stan Ion PSD DA
200. Stanciu Anghel PSD NU
201. Stativă Irinel Ioan PSD NU
202. Stănescu Cristian PRM DA
203. Stănescu Mircea PD-L DA
204. Stănișoară Mihai PD-L DA
205. Stoica Ion - DA
206. Străchinaru Petre PD-L DA
207. Strungă Emil PNL DA
208. Știrbeț Cornel PNL DA
209. Știreanu Octavian PSD NU
210. Știucă Alecsandru PSD NU
211. Tămagă Constantin PSD NU
212. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
213. Tărniceru Petru PSD NU
214. Teodorescu George Alin PSD NU
215. Timar Liviu PSD NU
216. Timiș Ioan PNL DA
217. Todoran Pavel PSD NU
218. Toma Horia-Victor PNL DA
219. Toró Tiberiu UDMR DA
220. Tudor Constantin PC DA
221. Tudor Marcu PRM DA
222. Tudose Mihai PSD NU
223. Țundrea Ioan PC DA
224. Ujeniuc Dragoș PNL DA
225. Ungureanu Petre PNL DA
226. Ursărescu Dorinel PNL DA
227. Vainer Aurel Minoritati DA
228. Varga Attila UDMR DA
229. Vasile Aurelia PSD NU
230. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
231. Văsioiu Horia PD-L DA
232. Vlase Petru Gabriel PSD NU
233. Vlădoiu Aurel PSD NU
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Voinea Florea PSD NU
236. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
237. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
238. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 20:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro