Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:33 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:33

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-32
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 390/2006 pentru modificarea și completarea Legii spitalelor nr.270/2003
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:237 75 48 20 35 15 14 16 14
- voturi pentru (DA):217 69 44 18 35 13 13 13 12
- voturi împotrivă (NU):6 1 - 2 - 1 - 1 1
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:13 5 4 - - 1 1 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL -
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD -
18. Bivolaru Ioan PSD -
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD -
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL -
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
60. Dumitrescu Liana Minoritati -
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC -
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati -
70. Florea Damian PC DA
71. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Ghișe Ioan - DA
79. Giurgiu Mircia - DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Godja Petru PSD DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gușă Cozmin Horea - DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian PC DA
88. Hellvig Eduard Raul PC DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Hoinaru Marian PNL DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ifrim Mircea PRM NU
94. Igaș Traian Constantin PD-L DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
97. Ionescu Daniel PSD DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Iordache Grațiela Denisa PC DA
100. Iriza Marius PRM DA
101. Iustian Mircea Teodor PNL DA
102. Kerekes Károly UDMR DA
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
104. Kovacs Attila UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR DA
106. Lambrino Radu PD-L DA
107. Lificiu Petru - DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM NU
112. Man Mircea PD-L DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD DA
117. Martin Eduard-Stelian PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD DA
121. Mazăre Alexandru PSD -
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
123. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
124. Mănescu Rareș Șerban PNL -
125. Mătușa Tudor PRM DA
126. Meir Nati - DA
127. Merce Ilie PRM DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Micula Cătălin PNL DA
130. Mihei Andrian-Sirojea - DA
131. Mircea Costache PRM DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mironescu Laurențiu PD-L DA
134. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
135. Mocanu Alexandru PD-L DA
136. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohora Tudor PSD DA
139. Moisoiu Adrian PRM DA
140. Moldovan Emil Radu PSD DA
141. Momanu Corneliu PNL DA
142. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
143. Movilă Petru PD-L DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Muscă Monica Octavia - Abținere
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Nechita Aurel PSD DA
149. Nedelcu Gabriela PSD DA
150. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
151. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
152. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
153. Niță Constantin PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oancea Viorel PNL DA
156. Olarean Aurel PD-L DA
157. Oltean Ioan PD-L DA
158. Olteanu Bogdan PNL DA
159. Ovidenie Costel - DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pardău Dumitru PNL DA
163. Paveliu Marian Sorin PNL DA
164. Păun Nicolae Minoritati NU
165. Petrea Constantin PD-L DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD DA
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popa Nicolae PC DA
169. Popescu Florin Aurelian PNL DA
170. Popescu Ionica Constanța PC DA
171. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
172. Preda Cezar-Florin PD-L DA
173. Preda Ion PNL DA
174. Pruteanu Vasile PNL DA
175. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
176. Pupeză Viorel PSD DA
177. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
178. Pușcaș Vasile PSD DA
179. Pușcă Mircea Valer PNL DA
180. Puzdrea Dumitru PD-L DA
181. Raicu Romeo Marius PD-L DA
182. Rogin Marius PD-L DA
183. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
184. Rus Ioan Aurel PRM DA
185. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
186. Sanda Victor PSD DA
187. Sandu Gabriel PNL DA
188. Sandu-Capră Mihai PNL DA
189. Sasu Ion PSD DA
190. Săniuță Marian-Florian PSD DA
191. Sârb Gheorghe PD-L DA
192. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
193. Sârbu Mugurel Liviu - DA
194. Scutaru Adrian George PNL DA
195. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sirețeanu Mihail PSD DA
198. Sóki Béla UDMR DA
199. Stan Ioan PSD DA
200. Stan Ion PSD NU
201. Stanciu Anghel PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Cristian PRM DA
204. Stănescu Mircea PD-L DA
205. Stoica Ion - DA
206. Străchinaru Petre PD-L DA
207. Strungă Emil PNL DA
208. Știrbeț Cornel PNL DA
209. Știreanu Octavian PSD DA
210. Tamás Sándor UDMR DA
211. Tămagă Constantin PSD DA
212. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
213. Tărniceru Petru PSD DA
214. Teodorescu George Alin PSD -
215. Timar Liviu PSD DA
216. Todoran Pavel PSD DA
217. Toma Horia-Victor PNL DA
218. Toró Tiberiu UDMR DA
219. Tudor Constantin PC DA
220. Tudor Marcu PRM DA
221. Tudose Mihai PSD DA
222. Țundrea Ioan PC DA
223. Ujeniuc Dragoș PNL DA
224. Ungureanu Petre PNL DA
225. Ursărescu Dorinel PNL DA
226. Vainer Aurel Minoritati DA
227. Varga Attila UDMR -
228. Vasile Aurelia PSD DA
229. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
230. Văsioiu Horia PD-L DA
231. Vlase Petru Gabriel PSD DA
232. Vlădoiu Aurel PSD DA
233. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
234. Voinea Florea PSD DA
235. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
236. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
237. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 iunie 2019, 11:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro