Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:34

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.84 (1)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:127 - 87 15 7 2 7 3 5 1
- voturi pentru (DA):98 - 86 - - 2 7 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):18 - - 14 - - - 3 - 1
- abțineri:4 - - 1 3 - - - - -
- nu au votat:7 - 1 - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Tudor - Vlad USR -
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Bran Ioana PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR -
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Cosma Andreea PSD DA
32. Cristache Cătălin PMP NU
33. Csoma Botond UDMR DA
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Dinu Cristina-Elena PSD DA
37. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
40. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
41. Dunava Costel Neculai PSD DA
42. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Găină Mihăiță PSD DA
45. Georgescu Nicolae PSD DA
46. Gilia Claudia PSD DA
47. Giugea Nicolae PNL NU
48. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
49. Halici Nicușor PSD DA
50. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
51. Iancu Marius-Ionel PSD DA
52. Ibram Iusein Minoritati DA
53. Iftimie Neculai PSD DA
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
55. Iordache Florin PSD DA
56. Lazăr Sorin PSD DA
57. Lovin Dumitru ALDE DA
58. Lungu Tudorița PNL NU
59. Lupașcu Costel PSD DA
60. Manole Petre-Florin PSD DA
61. Marica Petru-Sorin PSD DA
62. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
63. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
64. Mînzatu Roxana PSD DA
65. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
66. Mohaci Mihai PSD DA
67. Munteanu Ioan PSD DA
68. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
69. Neață Eugen PSD DA
70. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
71. Nistor Laurențiu PSD DA
72. Niță Mihai ALDE DA
73. Nosa Iuliu PSD DA
74. Oteșanu Daniela PSD DA
75. Pană Adriana-Doina PSD DA
76. Paraschiv Rodica PSD DA
77. Păle Dănuț PSD DA
78. Petrea Gabriel PSD DA
79. Petric Octavian PSD DA
80. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
81. Plumb Rovana PSD DA
82. Popa Florin PSD DA
83. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
84. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
85. Prună Cristina-Mădălina USR -
86. Radu Anișoara PSD DA
87. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
88. Rădulescu Alexandru PSD DA
89. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
90. Răduț Violeta PSD DA
91. Roman Florin-Claudiu PNL NU
92. Romanescu Cristinel PNL NU
93. Rotaru Alexandru PSD DA
94. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
95. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
96. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
97. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
98. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
99. Stancu Florinel PSD DA
100. Stativă Irinel Ioan PSD DA
101. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
102. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
103. Șișcu George PNL NU
104. Șotcan Theodora PSD DA
105. Ștefan Corneliu PSD DA
106. Ștefan Ion PNL NU
107. Ștefan Viorel PSD DA
108. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Teiș Alina PSD DA
110. Toma Ilie PSD DA
111. Tomac Eugen PMP NU
112. Tudor Beatrice PSD DA
113. Turcan Raluca PNL NU
114. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
115. Varga Vasile PNL Abținere
116. Vasile Daniel Minoritati DA
117. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
118. Velcea Nicolae PSD DA
119. Vișan George-Gabriel PSD DA
120. Vîrză Mihăiță PSD DA
121. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
122. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
123. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
124. Weber Mihai PSD DA
125. Zainea Cornel USR -
126. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 ianuarie 2018, 7:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro