Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:38

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.86 (2)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 88 14 9 2 9 6 5 2
- voturi pentru (DA):102 88 - - 2 9 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):22 - 14 - - - 6 - 2
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Tudor - Vlad USR -
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP NU
36. Cosma Andreea PSD DA
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
47. Floroiu Ionel PSD DA
48. Găină Mihăiță PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Gilia Claudia PSD DA
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
53. Halici Nicușor PSD DA
54. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
55. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD DA
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Iftimie Neculai PSD DA
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
60. Iordache Florin PSD DA
61. Lazăr Sorin PSD DA
62. Lovin Dumitru ALDE DA
63. Lupașcu Costel PSD DA
64. Manole Petre-Florin PSD DA
65. Marica Petru-Sorin PSD DA
66. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
67. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
68. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
69. Mohaci Mihai PSD DA
70. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
71. Munteanu Ioan PSD DA
72. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
73. Neagu Nicolae PNL NU
74. Neață Eugen PSD DA
75. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
76. Nistor Laurențiu PSD DA
77. Niță Mihai ALDE DA
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Oteșanu Daniela PSD DA
80. Pană Adriana-Doina PSD DA
81. Paraschiv Rodica PSD DA
82. Păle Dănuț PSD DA
83. Petrea Gabriel PSD DA
84. Petric Octavian PSD DA
85. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
86. Plumb Rovana PSD DA
87. Pop Georgian PSD DA
88. Popa Florin PSD DA
89. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
90. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
91. Presură Alexandra PSD DA
92. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
93. Prună Cristina-Mădălina USR -
94. Radu Anișoara PSD DA
95. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
96. Rădulescu Alexandru PSD DA
97. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
98. Răduț Violeta PSD DA
99. Romanescu Cristinel PNL NU
100. Rotaru Alexandru PSD DA
101. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
102. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
103. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
104. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
105. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
106. Stancu Florinel PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD DA
108. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
109. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
110. Șișcu George PNL NU
111. Șotcan Theodora PSD DA
112. Șovăială Constantin PNL NU
113. Ștefan Corneliu PSD DA
114. Ștefan Viorel PSD DA
115. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
116. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
117. Teiș Alina PSD DA
118. Toma Ilie PSD DA
119. Tomac Eugen PMP NU
120. Tudor Beatrice PSD DA
121. Turcan Raluca PNL NU
122. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
123. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
124. Vasile Daniel Minoritati DA
125. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
126. Velcea Nicolae PSD DA
127. Vișan George-Gabriel PSD DA
128. Vîrză Mihăiță PSD DA
129. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
130. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
131. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
132. Weber Mihai PSD DA
133. Zainea Cornel USR -
134. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 iulie 2018, 22:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro