Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:41

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.95 (2)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:141 93 18 9 2 8 4 5 2
- voturi pentru (DA):106 93 - - 2 8 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):24 - 18 - - - 4 - 2
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor PSD DA
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Cosma Andreea PSD DA
35. Cristache Cătălin PMP NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Dinu Cristina-Elena PSD DA
39. Dîrzu Ioan PSD DA
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Găină Mihăiță PSD DA
48. Georgescu Nicolae PSD DA
49. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
50. Gilia Claudia PSD DA
51. Giugea Nicolae PNL NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
53. Halici Nicușor PSD DA
54. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
55. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD DA
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Iftimie Neculai PSD DA
59. Iordache Florin PSD DA
60. Lazăr Sorin PSD DA
61. Lovin Dumitru ALDE DA
62. Lungu Tudorița PNL NU
63. Lupașcu Costel PSD DA
64. Manole Petre-Florin PSD DA
65. Mareș Mara PNL NU
66. Marica Petru-Sorin PSD DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
70. Mînzatu Roxana PSD DA
71. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Mohaci Mihai PSD DA
73. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
76. Neagu Nicolae PNL NU
77. Neață Eugen PSD DA
78. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
79. Nistor Laurențiu PSD DA
80. Niță Mihai ALDE DA
81. Nosa Iuliu PSD DA
82. Oteșanu Daniela PSD DA
83. Pană Adriana-Doina PSD DA
84. Paraschiv Rodica PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petrea Gabriel PSD DA
87. Petric Octavian PSD DA
88. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
89. Plumb Rovana PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Popa Florin PSD DA
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
93. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
96. Prună Cristina-Mădălina USR -
97. Radu Anișoara PSD DA
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Rădulescu Alexandru PSD DA
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
101. Răduț Violeta PSD DA
102. Romanescu Cristinel PNL NU
103. Rotaru Alexandru PSD DA
104. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
105. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
106. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
107. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
108. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
113. Șișcu George PNL NU
114. Șotcan Theodora PSD DA
115. Șovăială Constantin PNL NU
116. Ștefan Corneliu PSD DA
117. Ștefan Viorel PSD DA
118. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
119. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
120. Teiș Alina PSD DA
121. Tîlvăr Angel PSD DA
122. Toma Ilie PSD DA
123. Tomac Eugen PMP NU
124. Tudor Beatrice PSD DA
125. Turcan Raluca PNL NU
126. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
127. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
128. Varga Vasile PNL NU
129. Vasile Daniel Minoritati DA
130. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
131. Velcea Nicolae PSD DA
132. Vișan George-Gabriel PSD DA
133. Vîrză Mihăiță PSD DA
134. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
135. Vlase Petru Gabriel PSD DA
136. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
137. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
138. Weber Mihai PSD DA
139. Zainea Cornel USR -
140. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 iulie 2018, 1:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro