Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 21:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 21:59

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 - Amr.382-5
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:136 - 92 14 8 2 9 4 5 2
- voturi pentru (DA):1 - - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):123 - 92 13 - 2 9 3 3 1
- abțineri:1 - - - 1 - - - - -
- nu au votat:11 - - 1 6 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Barna Ilie Dan USR -
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Bran Ioana PSD NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Codreanu Constantin PMP -
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Dinu Cristina-Elena PSD NU
40. Dîrzu Ioan PSD NU
41. Dobre Mircea-Titus PSD NU
42. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
46. Dunava Costel Neculai PSD NU
47. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
48. Floroiu Ionel PSD NU
49. Găină Mihăiță PSD NU
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gilia Claudia PSD NU
52. Giugea Nicolae PNL NU
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
54. Halici Nicușor PSD NU
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Ibram Iusein Minoritati NU
58. Iftimie Neculai PSD NU
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
60. Intotero Natalia-Elena PSD NU
61. Iordache Florin PSD NU
62. Lazăr Sorin PSD NU
63. Lovin Dumitru ALDE NU
64. Lungu Tudorița PNL NU
65. Lupașcu Costel PSD NU
66. Manole Petre-Florin PSD NU
67. Mareș Mara PNL NU
68. Marica Petru-Sorin PSD NU
69. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
71. Mînzatu Roxana PSD NU
72. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
73. Mohaci Mihai PSD NU
74. Munteanu Ioan PSD NU
75. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
76. Neață Eugen PSD NU
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
78. Nistor Laurențiu PSD NU
79. Niță Mihai ALDE NU
80. Nosa Iuliu PSD NU
81. Oteșanu Daniela PSD NU
82. Pană Adriana-Doina PSD NU
83. Paraschiv Rodica PSD NU
84. Păle Dănuț PSD NU
85. Petrea Gabriel PSD NU
86. Petric Octavian PSD NU
87. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
88. Plumb Rovana PSD NU
89. Pop Georgian PSD NU
90. Popa Florin PSD NU
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
92. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
93. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
94. Presură Alexandra PSD NU
95. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
96. Prună Cristina-Mădălina USR -
97. Radu Anișoara PSD NU
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
99. Rădulescu Alexandru PSD NU
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
101. Răduț Violeta PSD NU
102. Roman Florin-Claudiu PNL -
103. Romanescu Cristinel PNL NU
104. Rotaru Alexandru PSD NU
105. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
106. Sefer Cristian-George PMP NU
107. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
108. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
110. Stancu Florinel PSD NU
111. Stativă Irinel Ioan PSD NU
112. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
113. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
114. Șișcu George PNL NU
115. Șotcan Theodora PSD NU
116. Șovăială Constantin PNL NU
117. Ștefan Corneliu PSD NU
118. Ștefan Viorel PSD NU
119. Teiș Alina PSD NU
120. Tîlvăr Angel PSD NU
121. Toma Ilie PSD NU
122. Tomac Eugen PMP NU
123. Tudor Beatrice PSD NU
124. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
125. Vasile Daniel Minoritati NU
126. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
127. Velcea Nicolae PSD NU
128. Vișan George-Gabriel PSD NU
129. Vîrză Mihăiță PSD NU
130. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
131. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
132. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
133. Weber Mihai PSD NU
134. Zainea Cornel USR -
135. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 ianuarie 2018, 7:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro