Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:08

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 - Amr.399
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:129 - 88 13 8 2 7 4 5 2
- voturi pentru (DA):1 - - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):117 - 88 13 - 2 7 3 3 1
- abțineri:1 - - - 1 - - - - -
- nu au votat:10 - - - 6 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benga Tudor - Vlad USR -
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
20. Budăi Marius-Constantin PSD NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Calotă Florică Ică ALDE NU
23. Căciulă Aurel PSD NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Ciocan Dan PSD NU
29. Ciuhodaru Tudor PSD NU
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Coliu Doru-Petrișor PMP -
32. Cristache Cătălin PMP NU
33. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
34. Cupă Ion ALDE NU
35. Dinu Cristina-Elena PSD NU
36. Dobre Mircea-Titus PSD NU
37. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
40. Drulă Cătălin USR -
41. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
42. Dunava Costel Neculai PSD NU
43. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
44. Floroiu Ionel PSD NU
45. Găină Mihăiță PSD NU
46. Georgescu Nicolae PSD NU
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
48. Gilia Claudia PSD NU
49. Giugea Nicolae PNL NU
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
51. Halici Nicușor PSD NU
52. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
53. Iancu Marius-Ionel PSD NU
54. Ibram Iusein Minoritati NU
55. Iftimie Neculai PSD NU
56. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
57. Intotero Natalia-Elena PSD NU
58. Ion Stelian-Cristian USR -
59. Lazăr Sorin PSD NU
60. Lungu Tudorița PNL NU
61. Lupașcu Costel PSD NU
62. Manole Petre-Florin PSD NU
63. Mareș Mara PNL NU
64. Marica Petru-Sorin PSD NU
65. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
66. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
67. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
68. Mînzatu Roxana PSD NU
69. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
70. Munteanu Ioan PSD NU
71. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
72. Neață Eugen PSD NU
73. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
74. Nistor Laurențiu PSD NU
75. Niță Mihai ALDE NU
76. Nosa Iuliu PSD NU
77. Oteșanu Daniela PSD NU
78. Pană Adriana-Doina PSD NU
79. Paraschiv Rodica PSD NU
80. Păle Dănuț PSD NU
81. Petrea Gabriel PSD NU
82. Petric Octavian PSD NU
83. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
84. Plumb Rovana PSD NU
85. Pop Georgian PSD NU
86. Popa Florin PSD NU
87. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
88. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
89. Presură Alexandra PSD NU
90. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
91. Radu Anișoara PSD NU
92. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
93. Rădulescu Alexandru PSD NU
94. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
95. Răduț Violeta PSD NU
96. Sefer Cristian-George PMP NU
97. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
98. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
99. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
100. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR -
101. Stancu Florinel PSD NU
102. Stativă Irinel Ioan PSD NU
103. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
104. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
105. Șișcu George PNL NU
106. Șotcan Theodora PSD NU
107. Șovăială Constantin PNL NU
108. Ștefan Corneliu PSD NU
109. Ștefan Viorel PSD NU
110. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
111. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
112. Teiș Alina PSD NU
113. Tîlvăr Angel PSD NU
114. Toma Ilie PSD NU
115. Tomac Eugen PMP NU
116. Turcan Raluca PNL NU
117. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
118. Vasile Daniel Minoritati NU
119. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
120. Velcea Nicolae PSD NU
121. Vișan George-Gabriel PSD NU
122. Vîrză Mihăiță PSD NU
123. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
124. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
125. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
126. Weber Mihai PSD NU
127. Zainea Cornel USR -
128. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 ianuarie 2018, 12:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro