Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:06

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 - Amr.394*
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:139 91 15 9 2 9 6 5 2
- voturi pentru (DA):14 2 1 2 - 8 - - 1
- voturi împotrivă (NU):113 89 13 - 2 1 4 3 1
- abțineri:3 - 1 2 - - - - -
- nu au votat:9 - - 5 - - 2 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benga Tudor - Vlad USR -
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
27. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
28. Chiriac Viorel PSD NU
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Codreanu Constantin PMP -
34. Coliu Doru-Petrișor PMP -
35. Cosma Andreea PSD NU
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Dinu Cristina-Elena PSD NU
40. Dobre Mircea-Titus PSD NU
41. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Drulă Cătălin USR -
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
47. Floroiu Ionel PSD NU
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
49. Găină Mihăiță PSD NU
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
52. Gilia Claudia PSD NU
53. Giugea Nicolae PNL NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
55. Halici Nicușor PSD NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ibram Iusein Minoritati NU
59. Iftimie Neculai PSD NU
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
61. Intotero Natalia-Elena PSD NU
62. Ion Stelian-Cristian USR DA
63. Iordache Florin PSD NU
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Lovin Dumitru ALDE DA
66. Lungu Tudorița PNL NU
67. Lupașcu Costel PSD NU
68. Manole Petre-Florin PSD NU
69. Mareș Mara PNL NU
70. Marica Petru-Sorin PSD DA
71. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
72. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
74. Mînzatu Roxana PSD NU
75. Mohaci Mihai PSD NU
76. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
77. Munteanu Ioan PSD NU
78. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
79. Neagu Nicolae PNL NU
80. Neață Eugen PSD NU
81. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
82. Nistor Laurențiu PSD NU
83. Niță Mihai ALDE DA
84. Nosa Iuliu PSD NU
85. Oteșanu Daniela PSD NU
86. Pană Adriana-Doina PSD NU
87. Paraschiv Rodica PSD NU
88. Păle Dănuț PSD NU
89. Petrea Gabriel PSD NU
90. Petric Octavian PSD NU
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
92. Plumb Rovana PSD NU
93. Pop Georgian PSD NU
94. Popa Florin PSD NU
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
96. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
97. Presură Alexandra PSD NU
98. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
99. Radu Anișoara PSD NU
100. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
101. Rădulescu Alexandru PSD NU
102. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
103. Răduț Violeta PSD NU
104. Romanescu Cristinel PNL DA
105. Sefer Cristian-George PMP NU
106. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
107. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
108. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
109. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
110. Stancu Florinel PSD NU
111. Stativă Irinel Ioan PSD NU
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
113. Șișcu George PNL NU
114. Șotcan Theodora PSD NU
115. Șovăială Constantin PNL NU
116. Ștefan Corneliu PSD NU
117. Ștefan Viorel PSD NU
118. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
119. Teiș Alina PSD NU
120. Tîlvăr Angel PSD NU
121. Toma Ilie PSD DA
122. Tomac Eugen PMP NU
123. Tudor Beatrice PSD NU
124. Turcan Raluca PNL NU
125. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
126. Varga Vasile PNL Abținere
127. Vasile Daniel Minoritati NU
128. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
129. Velcea Nicolae PSD NU
130. Vișan George-Gabriel PSD NU
131. Vîrză Mihăiță PSD NU
132. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
133. Vlase Petru Gabriel PSD NU
134. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
135. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
136. Weber Mihai PSD NU
137. Zainea Cornel USR -
138. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 noiembrie 2018, 7:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro