Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:05

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 - Amr.393-7
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:141 - 94 15 8 3 9 5 5 2
- voturi pentru (DA):3 - - - 3 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):129 - 94 15 - 3 9 4 3 1
- abțineri:1 - - - 1 - - - - -
- nu au votat:8 - - - 4 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR -
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Codreanu Constantin PMP -
36. Cosma Andreea PSD NU
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Csoma Botond UDMR NU
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Dinu Cristina-Elena PSD NU
42. Dobre Mircea-Titus PSD NU
43. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Găină Mihăiță PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gilia Claudia PSD NU
54. Giugea Nicolae PNL NU
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
56. Halici Nicușor PSD NU
57. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
58. Iancu Marius-Ionel PSD NU
59. Ibram Iusein Minoritati NU
60. Iftimie Neculai PSD NU
61. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
62. Intotero Natalia-Elena PSD NU
63. Ion Stelian-Cristian USR DA
64. Iordache Florin PSD NU
65. Lazăr Sorin PSD NU
66. Lovin Dumitru ALDE NU
67. Lungu Tudorița PNL NU
68. Lupașcu Costel PSD NU
69. Manole Petre-Florin PSD NU
70. Mareș Mara PNL NU
71. Marica Petru-Sorin PSD NU
72. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
73. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
74. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
75. Mînzatu Roxana PSD NU
76. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
77. Mohaci Mihai PSD NU
78. Munteanu Ioan PSD NU
79. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
80. Neagu Nicolae PNL NU
81. Neață Eugen PSD NU
82. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
83. Nistor Laurențiu PSD NU
84. Niță Mihai ALDE NU
85. Nosa Iuliu PSD NU
86. Oteșanu Daniela PSD NU
87. Pană Adriana-Doina PSD NU
88. Paraschiv Rodica PSD NU
89. Păle Dănuț PSD NU
90. Petrea Gabriel PSD NU
91. Petric Octavian PSD NU
92. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
93. Plumb Rovana PSD NU
94. Pop Georgian PSD NU
95. Popa Florin PSD NU
96. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
97. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
98. Presură Alexandra PSD NU
99. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
100. Prună Cristina-Mădălina USR -
101. Radu Anișoara PSD NU
102. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
103. Rădulescu Alexandru PSD NU
104. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
105. Răduț Violeta PSD NU
106. Romanescu Cristinel PNL NU
107. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
108. Sefer Cristian-George PMP NU
109. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
110. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
111. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
112. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
113. Stancu Florinel PSD NU
114. Stativă Irinel Ioan PSD NU
115. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
116. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
117. Șișcu George PNL NU
118. Șotcan Theodora PSD NU
119. Șovăială Constantin PNL NU
120. Ștefan Corneliu PSD NU
121. Ștefan Viorel PSD NU
122. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
123. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
124. Teiș Alina PSD NU
125. Tîlvăr Angel PSD NU
126. Toma Ilie PSD NU
127. Tomac Eugen PMP NU
128. Tudor Beatrice PSD NU
129. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
130. Vasile Daniel Minoritati NU
131. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
132. Velcea Nicolae PSD NU
133. Vișan George-Gabriel PSD NU
134. Vîrză Mihăiță PSD NU
135. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
136. Vlase Petru Gabriel PSD NU
137. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
138. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
139. Weber Mihai PSD NU
140. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 ianuarie 2018, 14:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro