Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:04

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 - Amr.390
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 92 13 8 2 9 5 4 2
- voturi pentru (DA):2 - - 2 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):121 92 11 - 2 9 4 2 1
- abțineri:2 - 1 1 - - - - -
- nu au votat:10 - 1 5 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR -
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benga Tudor - Vlad USR -
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Coliu Doru-Petrișor PMP -
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Dinu Cristina-Elena PSD NU
40. Dobre Mircea-Titus PSD NU
41. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
47. Floroiu Ionel PSD NU
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
49. Găină Mihăiță PSD NU
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gilia Claudia PSD NU
52. Giugea Nicolae PNL Abținere
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
54. Halici Nicușor PSD NU
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Ibram Iusein Minoritati NU
58. Iftimie Neculai PSD NU
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
60. Intotero Natalia-Elena PSD NU
61. Ion Stelian-Cristian USR DA
62. Iordache Florin PSD NU
63. Lazăr Sorin PSD NU
64. Lovin Dumitru ALDE NU
65. Lungu Tudorița PNL NU
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Manole Petre-Florin PSD NU
68. Mareș Mara PNL NU
69. Marica Petru-Sorin PSD NU
70. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
71. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
73. Mînzatu Roxana PSD NU
74. Mohaci Mihai PSD NU
75. Munteanu Ioan PSD NU
76. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
78. Neață Eugen PSD NU
79. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
80. Nistor Laurențiu PSD NU
81. Niță Mihai ALDE NU
82. Nosa Iuliu PSD NU
83. Oteșanu Daniela PSD NU
84. Pană Adriana-Doina PSD NU
85. Paraschiv Rodica PSD NU
86. Păle Dănuț PSD NU
87. Petrea Gabriel PSD NU
88. Petric Octavian PSD NU
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
90. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
91. Plumb Rovana PSD NU
92. Pop Georgian PSD NU
93. Popa Florin PSD NU
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
95. Presură Alexandra PSD NU
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
97. Prună Cristina-Mădălina USR -
98. Radu Anișoara PSD NU
99. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
100. Rădulescu Alexandru PSD NU
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
102. Răduț Violeta PSD NU
103. Roman Florin-Claudiu PNL -
104. Romanescu Cristinel PNL NU
105. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
106. Sefer Cristian-George PMP NU
107. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
108. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
109. Stancu Florinel PSD NU
110. Stativă Irinel Ioan PSD NU
111. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
113. Șișcu George PNL NU
114. Șotcan Theodora PSD NU
115. Șovăială Constantin PNL NU
116. Ștefan Corneliu PSD NU
117. Ștefan Viorel PSD NU
118. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
119. Teiș Alina PSD NU
120. Tîlvăr Angel PSD NU
121. Toma Ilie PSD NU
122. Tomac Eugen PMP NU
123. Tudor Beatrice PSD NU
124. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
125. Vasile Daniel Minoritati NU
126. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
127. Velcea Nicolae PSD NU
128. Vișan George-Gabriel PSD NU
129. Vîrză Mihăiță PSD NU
130. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
131. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
132. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
133. Weber Mihai PSD NU
134. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 9:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro