Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 22:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 22:00

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.96 - Amr.385
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:139 92 15 8 3 9 5 5 2
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):125 92 14 - 3 9 3 3 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:12 - 1 6 - - 2 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bran Ioana PSD NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR -
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciuhodaru Tudor PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP -
35. Coliu Doru-Petrișor PMP -
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Csoma Botond UDMR NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Dinu Cristina-Elena PSD NU
41. Dobre Mircea-Titus PSD NU
42. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
46. Dunava Costel Neculai PSD NU
47. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
48. Floroiu Ionel PSD NU
49. Găină Mihăiță PSD NU
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
52. Gilia Claudia PSD NU
53. Giugea Nicolae PNL NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
55. Halici Nicușor PSD NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ibram Iusein Minoritati NU
59. Iftimie Neculai PSD NU
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
61. Intotero Natalia-Elena PSD NU
62. Ion Stelian-Cristian USR -
63. Iordache Florin PSD NU
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Lovin Dumitru ALDE NU
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Manole Petre-Florin PSD NU
68. Mareș Mara PNL NU
69. Marica Petru-Sorin PSD NU
70. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
71. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
73. Mînzatu Roxana PSD NU
74. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
75. Mohaci Mihai PSD NU
76. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
77. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
78. Neață Eugen PSD NU
79. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
80. Nistor Laurențiu PSD NU
81. Niță Mihai ALDE NU
82. Nosa Iuliu PSD NU
83. Oteșanu Daniela PSD NU
84. Pană Adriana-Doina PSD NU
85. Paraschiv Rodica PSD NU
86. Păle Dănuț PSD NU
87. Petrea Gabriel PSD NU
88. Petric Octavian PSD NU
89. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
90. Pop Georgian PSD NU
91. Popa Florin PSD NU
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
93. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
94. Presură Alexandra PSD NU
95. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
96. Prună Cristina-Mădălina USR -
97. Radu Anișoara PSD NU
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
99. Rădulescu Alexandru PSD NU
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
101. Răduț Violeta PSD NU
102. Roman Florin-Claudiu PNL -
103. Romanescu Cristinel PNL NU
104. Rotaru Alexandru PSD NU
105. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
106. Sefer Cristian-George PMP NU
107. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
108. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
110. Stancu Florinel PSD NU
111. Stativă Irinel Ioan PSD NU
112. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
113. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
114. Șișcu George PNL NU
115. Șotcan Theodora PSD NU
116. Șovăială Constantin PNL NU
117. Ștefan Corneliu PSD NU
118. Ștefan Viorel PSD NU
119. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
120. Teiș Alina PSD NU
121. Tîlvăr Angel PSD NU
122. Toma Ilie PSD NU
123. Tomac Eugen PMP NU
124. Tudor Beatrice PSD NU
125. Turcan Raluca PNL NU
126. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
127. Vasile Daniel Minoritati NU
128. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
129. Velcea Nicolae PSD NU
130. Vișan George-Gabriel PSD NU
131. Vîrză Mihăiță PSD NU
132. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
133. Vlase Petru Gabriel PSD NU
134. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
135. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
136. Weber Mihai PSD NU
137. Zainea Cornel USR -
138. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 aprilie 2018, 9:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro