Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2017 > 17:21 Versiunea pentru printare
Luni, 11 decembrie 2017, ora 17:21

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Obiectie cu privire la nr.crt.24 din raport, pct. IV - Sanatate
PL 543/2017 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:259 - 132 52 26 9 12 11 13 4
- voturi pentru (DA):47 - - 1 26 9 - 10 - 1
- voturi împotrivă (NU):158 - 132 1 - - 12 1 11 1
- abțineri:54 - - 50 - - - - 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Alexe Costel PNL Abținere
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL Abținere
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bodea Marius PNL Abținere
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
30. Borza Remus-Adrian - NU
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
34. Bran Ioana PSD NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buican Cristian PNL Abținere
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
41. Burciu Cristina PSD NU
42. Calotă Florică Ică ALDE NU
43. Căciulă Aurel PSD NU
44. Călin Ion PSD NU
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
46. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
48. Cherecheș Florica PNL Abținere
49. Cherecheș Viorica PNL Abținere
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chiriac Viorel PSD NU
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
53. Ciuhodaru Tudor PSD NU
54. Cîtea Vasile PSD NU
55. Cobuz Maricela PSD NU
56. Cocoș Vasile PSD NU
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Cosma Andreea PSD NU
59. Cosma Lavinia-Corina USR DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
61. Cristache Cătălin PMP DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
66. Culeafă Mihai PNL Abținere
67. Cupă Ion ALDE NU
68. Dan Nicușor Daniel USR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD NU
71. Dîrzu Ioan PSD NU
72. Dobre Mircea-Titus PSD NU
73. Dobre Victor Paul PNL Abținere
74. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
76. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
77. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
82. Dunava Costel Neculai PSD NU
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL Abținere
86. Florea Oana-Consuela PSD NU
87. Floroiu Ionel PSD NU
88. Furic Iarco Minoritati NU
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
90. Gavrilă Camelia PSD NU
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
92. Găină Mihăiță PSD NU
93. Georgescu Nicolae PSD NU
94. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
95. Gherman Dumitru PSD NU
96. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
97. Ghinea Cristian USR DA
98. Gilia Claudia PSD NU
99. Giugea Nicolae PNL Abținere
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
101. Gudu Vasile PNL Abținere
102. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
104. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
106. Iancu Iulian PSD NU
107. Iancu Marius-Ionel PSD NU
108. Ibram Iusein Minoritati NU
109. Iftimie Neculai PSD NU
110. Ignat Miron Minoritati Abținere
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
112. Intotero Natalia-Elena PSD NU
113. Ion Stelian-Cristian USR DA
114. Ionescu George PNL Abținere
115. Ioniță Antoneta PNL Abținere
116. Iordache Florin PSD NU
117. Itu Cornel PSD NU
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
119. Jivan Luminița-Maria PSD NU
120. Lazăr Sorin PSD NU
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
122. Longher Victoria Minoritati NU
123. Lovin Dumitru ALDE NU
124. Lungu Tudorița PNL Abținere
125. Lupașcu Costel PSD NU
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD NU
128. Manole Petre-Florin PSD NU
129. Mareș Mara PNL Abținere
130. Marica Petru-Sorin PSD NU
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
134. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
135. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
137. Mînzatu Roxana PSD NU
138. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
139. Mocioalcă Ion PSD NU
140. Mohaci Mihai PSD NU
141. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Movilă Petru PMP DA
144. Mușoiu Ștefan PSD NU
145. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
147. Neagu Nicolae PNL Abținere
148. Neață Eugen PSD NU
149. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
150. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
151. Nicolae Andrei PSD NU
152. Nicolicea Eugen PSD NU
153. Nistor Laurențiu PSD NU
154. Niță Mihai ALDE NU
155. Niță Nicu PSD NU
156. Nosa Iuliu PSD NU
157. Olar Corneliu PNL Abținere
158. Olteanu Daniel PNL Abținere
159. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
160. Oteșanu Daniela PSD NU
161. Palăr Ionel PNL Abținere
162. Pambuccian Varujan Minoritati NU
163. Pană Adriana-Doina PSD NU
164. Paraschiv Rodica PSD NU
165. Pașcan Emil-Marius PMP DA
166. Pau Radu - Adrian PSD NU
167. Păle Dănuț PSD NU
168. Petcu Toma-Florin ALDE NU
169. Petrea Gabriel PSD NU
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
171. Petric Octavian PSD NU
172. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
173. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
174. Plumb Rovana PSD NU
175. Pop Andrei PSD NU
176. Pop Georgian PSD NU
177. Popa Florin PSD NU
178. Popa Mihai Valentin PSD NU
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
180. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
181. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
182. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
183. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
184. Presură Alexandra PSD NU
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Radu Anișoara PSD NU
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
189. Rădulescu Alexandru PSD NU
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
191. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
192. Răduț Violeta PSD NU
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
195. Roman Ioan Sorin PSD NU
196. Romanescu Cristinel PNL Abținere
197. Roșca Lucreția PSD NU
198. Rotaru Alexandru PSD NU
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Sefer Cristian-George PMP DA
201. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
204. Simion Lucian-Eduard PSD NU
205. Simionca Ionuț PMP DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD NU
207. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
208. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
209. Solomon Adrian PSD NU
210. Spânu Ion PSD NU
211. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
212. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
213. Stancu Florinel PSD NU
214. Stănescu Alexandru PSD NU
215. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
217. Suciu Matei PSD NU
218. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
221. Șotcan Theodora PSD NU
222. Șova Lucian PSD NU
223. Șovăială Constantin PNL Abținere
224. Ștefan Corneliu PSD NU
225. Ștefan Ion PNL Abținere
226. Ștefan Viorel PSD NU
227. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
230. Teiș Alina PSD NU
231. Terea Ioan PSD NU
232. Tîlvăr Angel PSD NU
233. Todor Adrian PSD NU
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
235. Toma Ilie PSD NU
236. Trăilă Cristina PNL Abținere
237. Tripa Florin-Dan PSD NU
238. Tudor Beatrice PSD NU
239. Tudose Mihai PSD NU
240. Turcan Raluca PNL Abținere
241. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
243. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
244. Varga Vasile PNL Abținere
245. Vasile Daniel Minoritati NU
246. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
247. Velcea Nicolae PSD NU
248. Vexler Silviu Minoritati NU
249. Vișan George-Gabriel PSD NU
250. Vîlceanu Dan PNL Abținere
251. Vîrză Mihăiță PSD NU
252. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
253. Vlase Petru Gabriel PSD NU
254. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
255. Vosganian Varujan ALDE NU
256. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
257. Weber Mihai PSD NU
258. Zainea Cornel USR DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 ianuarie 2018, 3:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro