Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2017 > 18:15 Versiunea pentru printare
Luni, 11 decembrie 2017, ora 18:15

Subiect vot: Sistarea dezbaterilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:218 120 43 18 6 11 6 11 3
- voturi pentru (DA):149 120 - - 6 11 - 11 1
- voturi împotrivă (NU):69 - 43 18 - - 6 - 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL NU
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Viorica PNL NU
42. Chichirău Cosette-Paula USR NU
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP NU
50. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR NU
53. Cristache Cătălin PMP NU
54. Csoma Botond UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Dan Nicușor Daniel USR NU
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL NU
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
68. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Florea Damian - DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furic Iarco Minoritati DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
84. Gheorghiu Bogdan PNL NU
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Ghilea Găvrilă PNL NU
88. Gilia Claudia PSD DA
89. Giugea Nicolae PNL NU
90. Goga Octavian PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL NU
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ignat Miron Minoritati DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR NU
102. Ioniță Antoneta PNL NU
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
105. Jivan Luminița-Maria PSD DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
108. Longher Victoria Minoritati DA
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lungu Tudorița PNL NU
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR NU
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Mareș Mara PNL NU
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL NU
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mohaci Mihai PSD DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
130. Neagu Nicolae PNL NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL NU
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Mihai ALDE DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olar Corneliu PNL NU
140. Olteanu Daniel PNL NU
141. Oprea Dumitru PNL NU
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Palăr Ionel PNL NU
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pașcan Emil-Marius PMP NU
147. Pau Radu - Adrian PSD DA
148. Păle Dănuț PSD DA
149. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
150. Petric Octavian PSD DA
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
152. Plumb Rovana PSD DA
153. Pop Andrei PSD DA
154. Popa Florin PSD DA
155. Popa Mihai Valentin PSD DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
158. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
159. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
160. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
161. Prună Cristina-Mădălina USR NU
162. Radu Anișoara PSD DA
163. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
164. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
165. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
166. Răduț Violeta PSD DA
167. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
168. Roman Florin-Claudiu PNL NU
169. Roman Ioan Sorin PSD DA
170. Romanescu Cristinel PNL NU
171. Roșca Lucreția PSD DA
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
173. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
174. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
177. Simion Lucian-Eduard PSD DA
178. Simonis Alfred - Robert PSD DA
179. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
181. Spânu Ion PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
183. Stancu Florinel PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
187. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
188. Șarapatin Elvira PSD DA
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
190. Șișcu George PNL NU
191. Șotcan Theodora PSD DA
192. Șova Lucian PSD DA
193. Ștefan Ion PNL NU
194. Ștefan Viorel PSD DA
195. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Teiș Alina PSD DA
197. Terea Ioan PSD DA
198. Tîlvăr Angel PSD DA
199. Todor Adrian PSD DA
200. Toma Ilie PSD DA
201. Tripa Florin-Dan PSD DA
202. Tudor Beatrice PSD DA
203. Turcan Raluca PNL NU
204. Tușa Adriana Diana PSD DA
205. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
206. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
207. Varga Vasile PNL NU
208. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
209. Velcea Nicolae PSD DA
210. Vișan George-Gabriel PSD DA
211. Vîlceanu Dan PNL NU
212. Vîrză Mihăiță PSD DA
213. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
214. Vlase Petru Gabriel PSD DA
215. Vosganian Varujan ALDE DA
216. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
217. Weber Mihai PSD DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 8:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro