Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2017 > 17:02 Versiunea pentru printare
Luni, 11 decembrie 2017, ora 17:02

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 482/2017 pentru modificarea Legii nr.176/2010 privind integritatea în exercitarea funcțiilor și demnităților publice, pentru modificarea și completarea Legii nr.144/2007 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:263 142 54 13 16 12 11 11 4
- voturi pentru (DA):167 141 - - 8 11 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):90 - 53 13 7 - 11 3 3
- abțineri:2 1 - - 1 - - - -
- nu au votat:4 - 1 - - 1 - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL NU
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL NU
51. Cherecheș Viorica PNL NU
52. Chichirău Cosette-Paula USR NU
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP NU
62. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
64. Cristache Cătălin PMP NU
65. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
66. Csoma Botond UDMR NU
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL NU
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL NU
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
79. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR NU
87. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE -
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL NU
102. Ghinea Cristian USR NU
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL NU
105. Goga Octavian PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
107. Gudu Vasile PNL NU
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu George PNL NU
121. Ioniță Antoneta PNL NU
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Korodi Attila UDMR NU
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL NU
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Mareș Mara PNL NU
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
142. Mihalescul Dumitru PNL NU
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mînzatu Roxana PSD DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mohaci Mihai PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
149. Movilă Petru PMP NU
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Neagu Nicolae PNL NU
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL NU
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL -
164. Olteanu Daniel PNL NU
165. Oprea Dumitru PNL NU
166. Oros Nechita-Adrian PNL NU
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Palăr Ionel PNL NU
169. Pambuccian Varujan Minoritati -
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP NU
173. Pau Radu - Adrian PSD DA
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Petcu Toma-Florin ALDE DA
176. Petrea Gabriel PSD DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
179. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
180. Plumb Rovana PSD DA
181. Pop Andrei PSD DA
182. Pop Georgian PSD DA
183. Pop Tudor Rareș USR NU
184. Popa Florin PSD DA
185. Popa Mihai Valentin PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
188. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
189. Preda Cezar-Florin PNL NU
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
192. Radu Anișoara PSD DA
193. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
194. Rădulescu Alexandru PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
199. Roman Florin-Claudiu PNL NU
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Romanescu Cristinel PNL NU
202. Roșca Lucreția PSD DA
203. Rotaru Alexandru PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PMP NU
207. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
210. Simion Lucian-Eduard PSD DA
211. Simionca Ionuț PMP NU
212. Simonis Alfred - Robert PSD DA
213. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
214. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Spânu Ion PSD DA
217. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
218. Stancu Florinel PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
222. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șotcan Theodora PSD DA
230. Șova Lucian PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL NU
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Ion PNL NU
234. Ștefan Viorel PSD DA
235. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Teiș Alina PSD DA
239. Terea Ioan PSD DA
240. Tîlvăr Angel PSD DA
241. Todor Adrian PSD DA
242. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
243. Toma Ilie PSD DA
244. Tripa Florin-Dan PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL NU
248. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
249. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
250. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
251. Vasile Daniel Minoritati DA
252. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
253. Vass Levente UDMR NU
254. Velcea Nicolae PSD DA
255. Vișan George-Gabriel PSD DA
256. Vîlceanu Dan PNL NU
257. Vîrză Mihăiță PSD DA
258. Vlase Petru Gabriel PSD DA
259. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
260. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
261. Weber Mihai PSD DA
262. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 13:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro