Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2017 > 17:02 Versiunea pentru printare
Luni, 11 decembrie 2017, ora 17:02

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:272 143 56 20 17 14 9 9 4
- voturi pentru (DA):179 143 - - 17 14 - 4 1
- voturi împotrivă (NU):90 - 56 19 - - 9 3 3
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:3 - - 1 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR NU
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL NU
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL NU
54. Cherecheș Viorica PNL NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP NU
65. Cosma Andreea PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
67. Cristache Cătălin PMP NU
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL NU
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL NU
75. Dan Nicușor Daniel USR NU
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL NU
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
83. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR NU
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL NU
92. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
103. Gheorghiu Bogdan PNL NU
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL NU
106. Ghinea Cristian USR NU
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL NU
109. Goga Octavian PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
111. Gudu Vasile PNL NU
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu George PNL NU
125. Ioniță Antoneta PNL NU
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR -
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL NU
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR NU
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL NU
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
148. Mihalescul Dumitru PNL NU
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mînzatu Roxana PSD DA
151. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohaci Mihai PSD DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neagu Nicolae PNL NU
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL NU
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olteanu Daniel PNL NU
171. Oprea Dumitru PNL NU
172. Oros Nechita-Adrian PNL NU
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Palăr Ionel PNL NU
175. Pambuccian Varujan Minoritati -
176. Pană Adriana-Doina PSD DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pașcan Emil-Marius PMP NU
179. Pau Radu - Adrian PSD DA
180. Păle Dănuț PSD DA
181. Petcu Toma-Florin ALDE DA
182. Petrea Gabriel PSD DA
183. Petric Octavian PSD DA
184. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
185. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Pop Andrei PSD DA
188. Pop Georgian PSD DA
189. Pop Tudor Rareș USR NU
190. Popa Florin PSD DA
191. Popa Mihai Valentin PSD DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
194. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
195. Preda Cezar-Florin PNL NU
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Rădulescu Alexandru PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
203. Răduț Violeta PSD DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
205. Roman Florin-Claudiu PNL NU
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Romanescu Cristinel PNL NU
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Rotaru Alexandru PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
211. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
212. Sefer Cristian-George PMP NU
213. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
216. Simion Lucian-Eduard PSD DA
217. Simionca Ionuț PMP NU
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
220. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Spânu Ion PSD DA
223. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
224. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
225. Stancu Florinel PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
229. Suciu Matei PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șotcan Theodora PSD DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Șovăială Constantin PNL NU
238. Ștefan Corneliu PSD DA
239. Ștefan Ion PNL NU
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Teiș Alina PSD DA
245. Terea Ioan PSD DA
246. Tîlvăr Angel PSD DA
247. Todor Adrian PSD DA
248. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
249. Toma Ilie PSD DA
250. Tripa Florin-Dan PSD DA
251. Tudor Beatrice PSD DA
252. Tudose Mihai PSD DA
253. Turcan Raluca PNL NU
254. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
257. Varga Vasile PNL NU
258. Vasile Daniel Minoritati DA
259. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
260. Vass Levente UDMR DA
261. Velcea Nicolae PSD DA
262. Vișan George-Gabriel PSD DA
263. Vîlceanu Dan PNL NU
264. Vîrză Mihăiță PSD DA
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
267. Vosganian Varujan ALDE DA
268. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zainea Cornel USR NU
271. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 iulie 2018, 7:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro