Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2017 > 18:02 Versiunea pentru printare
Luni, 11 decembrie 2017, ora 18:02

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Retrimitere la comisie
Adoptare PL 274/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.38/2017 privind modificarea și completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:217 114 45 19 4 11 8 13 3
- voturi pentru (DA):149 113 - 5 4 11 5 10 1
- voturi împotrivă (NU):61 - 43 12 - - 2 3 1
- abțineri:6 1 2 2 - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buican Cristian PNL NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Viorica PNL NU
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP NU
52. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Cristache Cătălin PMP DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Damian - DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furic Iarco Minoritati DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
82. Gheorghiu Bogdan PNL NU
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
84. Gherman Dumitru PSD DA
85. Ghilea Găvrilă PNL NU
86. Gilia Claudia PSD DA
87. Giugea Nicolae PNL NU
88. Goga Octavian PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
101. Ionescu George PNL NU
102. Ioniță Antoneta PNL NU
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
105. Jivan Luminița-Maria PSD DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
108. Longher Victoria Minoritati DA
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lungu Tudorița PNL NU
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Mareș Mara PNL NU
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
119. Mihalescul Dumitru PNL NU
120. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
121. Mînzatu Roxana PSD DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
125. Movilă Petru PMP DA
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
130. Neagu Nicolae PNL NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL NU
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Mihai ALDE DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL NU
139. Olteanu Daniel PNL NU
140. Oprea Dumitru PNL NU
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Palăr Ionel PNL NU
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pașcan Emil-Marius PMP NU
147. Pau Radu - Adrian PSD DA
148. Păle Dănuț PSD DA
149. Petcu Toma-Florin ALDE DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
152. Petric Octavian PSD DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Pop Andrei PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR NU
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
162. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
163. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
165. Prună Cristina-Mădălina USR NU
166. Radu Anișoara PSD DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
172. Roman Florin-Claudiu PNL NU
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Romanescu Cristinel PNL NU
175. Roșca Lucreția PSD DA
176. Rotaru Alexandru PSD DA
177. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
178. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
179. Sefer Cristian-George PMP -
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Simion Lucian-Eduard PSD DA
183. Simionca Ionuț PMP DA
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Spânu Ion PSD DA
188. Stancu Florinel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
193. Șarapatin Elvira PSD DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șișcu George PNL NU
196. Șotcan Theodora PSD DA
197. Șovăială Constantin PNL NU
198. Ștefan Corneliu PSD DA
199. Ștefan Ion PNL NU
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
201. Teiș Alina PSD DA
202. Terea Ioan PSD DA
203. Todor Adrian PSD DA
204. Tudor Beatrice PSD DA
205. Turcan Raluca PNL NU
206. Tușa Adriana Diana PSD DA
207. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
208. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
209. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
210. Velcea Nicolae PSD DA
211. Vișan George-Gabriel PSD DA
212. Vîlceanu Dan PNL NU
213. Vîrză Mihăiță PSD DA
214. Vlase Petru Gabriel PSD DA
215. Vosganian Varujan ALDE DA
216. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 noiembrie 2018, 20:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro