Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2017 > 17:24 Versiunea pentru printare
Luni, 11 decembrie 2017, ora 17:24

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
Adoptare PL 543/2017 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:268 136 57 25 7 13 11 15 4
- voturi pentru (DA):96 - 57 25 - - 11 - 3
- voturi împotrivă (NU):170 136 - - 7 13 - 13 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
16. Bălănescu Alexandru PSD NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
31. Bontea Vlad PSD NU
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian - NU
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
39. Budăi Marius-Constantin PSD NU
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD NU
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE NU
47. Căciulă Aurel PSD NU
48. Călin Ion PSD NU
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
50. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD NU
56. Ciocan Dan PSD NU
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
59. Ciuhodaru Tudor PSD NU
60. Cîtea Vasile PSD NU
61. Cobuz Maricela PSD NU
62. Cocoș Vasile PSD NU
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
65. Cosma Andreea PSD NU
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Csoma Botond UDMR NU
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion ALDE NU
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dan Nicușor Daniel USR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dîrzu Ioan PSD NU
78. Dobre Mircea-Titus PSD NU
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
82. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
88. Dunava Costel Neculai PSD NU
89. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR NU
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Florea Oana-Consuela PSD NU
93. Floroiu Ionel PSD NU
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
95. Furic Iarco Minoritati NU
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
97. Gavrilă Camelia PSD NU
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
99. Găină Mihăiță PSD NU
100. Georgescu Nicolae PSD NU
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
104. Gherman Dumitru PSD NU
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Gilia Claudia PSD NU
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Goga Octavian PSD NU
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD NU
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD NU
117. Iancu Marius-Ionel PSD NU
118. Ibram Iusein Minoritati NU
119. Iftimie Neculai PSD NU
120. Ignat Miron Minoritati NU
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
122. Intotero Natalia-Elena PSD NU
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD NU
127. Itu Cornel PSD NU
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD NU
130. Lazăr Sorin PSD NU
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Victoria Minoritati NU
133. Lovin Dumitru ALDE NU
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD NU
136. Lupescu Dumitru USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD NU
138. Manole Petre-Florin PSD NU
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marica Petru-Sorin PSD NU
141. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
144. Mihalescul Dumitru PNL DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
146. Mînzatu Roxana PSD NU
147. Mocioalcă Ion PSD NU
148. Mohaci Mihai PSD NU
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Munteanu Ioan PSD NU
152. Mușoiu Ștefan PSD NU
153. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neagu Nicolae PNL DA
156. Neață Eugen PSD NU
157. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolae Andrei PSD NU
160. Nicolicea Eugen PSD NU
161. Nistor Laurențiu PSD NU
162. Niță Mihai ALDE NU
163. Niță Nicu PSD NU
164. Nosa Iuliu PSD NU
165. Olar Corneliu PNL DA
166. Olteanu Daniel PNL DA
167. Oprea Dumitru PNL DA
168. Oros Nechita-Adrian PNL DA
169. Oteșanu Daniela PSD NU
170. Palăr Ionel PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati NU
172. Pană Adriana-Doina PSD NU
173. Paraschiv Rodica PSD NU
174. Pașcan Emil-Marius PMP DA
175. Pau Radu - Adrian PSD NU
176. Păle Dănuț PSD NU
177. Petcu Toma-Florin ALDE NU
178. Petrea Gabriel PSD NU
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
180. Petric Octavian PSD NU
181. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
183. Plumb Rovana PSD NU
184. Pop Andrei PSD NU
185. Pop Georgian PSD NU
186. Popa Florin PSD NU
187. Popa Mihai Valentin PSD NU
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
189. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
190. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
191. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
192. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
193. Presură Alexandra PSD NU
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR DA
196. Radu Anișoara PSD NU
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
198. Rădulescu Alexandru PSD NU
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
200. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
201. Răduț Violeta PSD NU
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Roman Ioan Sorin PSD NU
205. Romanescu Cristinel PNL DA
206. Roșca Lucreția PSD NU
207. Rotaru Alexandru PSD NU
208. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
209. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
210. Sefer Cristian-George PMP DA
211. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
212. Seres Dénes UDMR NU
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
214. Simion Lucian-Eduard PSD NU
215. Simionca Ionuț PMP DA
216. Simonis Alfred - Robert PSD NU
217. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
218. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
219. Spânu Ion PSD NU
220. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
222. Stancu Florinel PSD NU
223. Stativă Irinel Ioan PSD NU
224. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
225. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
226. Suciu Matei PSD NU
227. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
228. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
229. Șarapatin Elvira PSD NU
230. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
231. Șotcan Theodora PSD NU
232. Șova Lucian PSD NU
233. Șovăială Constantin PNL DA
234. Ștefan Corneliu PSD NU
235. Ștefan Ion PNL DA
236. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
239. Teiș Alina PSD NU
240. Terea Ioan PSD NU
241. Tîlvăr Angel PSD NU
242. Todor Adrian PSD NU
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
244. Toma Ilie PSD NU
245. Trăilă Cristina PNL DA
246. Tripa Florin-Dan PSD NU
247. Tudor Beatrice PSD NU
248. Tudose Mihai PSD NU
249. Turcan Raluca PNL DA
250. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
251. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
252. Varga Vasile PNL DA
253. Vasile Daniel Minoritati NU
254. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
255. Velcea Nicolae PSD NU
256. Vexler Silviu Minoritati NU
257. Vișan George-Gabriel PSD NU
258. Vîlceanu Dan PNL DA
259. Vîrză Mihăiță PSD NU
260. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
261. Vlase Petru Gabriel PSD NU
262. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
263. Vosganian Varujan ALDE NU
264. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
265. Weber Mihai PSD NU
266. Zainea Cornel USR DA
267. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 octombrie 2018, 18:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro