Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2017 > 18:39 Versiunea pentru printare
Luni, 11 decembrie 2017, ora 18:39

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de directiva a Parlamentului European si a Consiliului privind combaterea fraudelor si a falsificarii mijloacelor de plata, altele decat numerarul, si de inlocuire a Deciziei-cadru 2001/413/JAI a Consiliului COM(2017)489 (PHCD 98/2017).
PHC 98/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de directivă a Parlamentului European și a Consiliului privind combaterea fraudelor și a falsificării mijloacelor de plată, altele decât numerarul, și de înlocuire a Deciziei-cadru 2001/413/JAI a Consiliului COM(2017)489
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:265 137 51 24 16 14 6 13 4
- voturi pentru (DA):263 137 50 24 16 14 5 13 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP -
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Cosma Andreea PSD DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
78. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian - DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Ghinea Cristian USR DA
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Goga Octavian PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel PNL DA
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oros Nechita-Adrian PNL DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Palăr Ionel PNL -
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pau Radu - Adrian PSD DA
172. Păle Dănuț PSD DA
173. Petcu Toma-Florin ALDE DA
174. Petrea Gabriel PSD DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
179. Plumb Rovana PSD DA
180. Pop Andrei PSD DA
181. Pop Georgian PSD DA
182. Pop Tudor Rareș USR DA
183. Popa Florin PSD DA
184. Popa Mihai Valentin PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Radu Anișoara PSD DA
193. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
194. Rădulescu Alexandru PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
199. Roman Florin-Claudiu PNL DA
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Romanescu Cristinel PNL DA
202. Roșca Lucreția PSD DA
203. Rotaru Alexandru PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
205. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
206. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
207. Sefer Cristian-George PMP DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
211. Simion Lucian-Eduard PSD DA
212. Simionca Ionuț PMP DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
215. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
216. Solomon Adrian PSD DA
217. Spânu Ion PSD DA
218. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
219. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
220. Stancu Florinel PSD DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șova Lucian PSD DA
232. Șovăială Constantin PNL DA
233. Ștefan Corneliu PSD DA
234. Ștefan Ion PNL DA
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Teiș Alina PSD DA
240. Terea Ioan PSD DA
241. Tîlvăr Angel PSD DA
242. Todor Adrian PSD DA
243. Toma Ilie PSD DA
244. Tripa Florin-Dan PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Turcan Raluca PNL DA
247. Tușa Adriana Diana PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Varga Vasile PNL DA
251. Vasile Daniel Minoritati DA
252. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
253. Vass Levente UDMR DA
254. Velcea Nicolae PSD DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vîlceanu Dan PNL DA
258. Vîrză Mihăiță PSD DA
259. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vosganian Varujan ALDE DA
262. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 aprilie 2018, 20:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro