Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2017 > 18:39 Versiunea pentru printare
Luni, 11 decembrie 2017, ora 18:39

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei catre Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic si Social European si Comitetul Regiunilor cu privire la rezultatele Agendei europene privind migratia COM(2017)558 (PHCD 99/2017).
PHC 99/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor cu privire la rezultatele Agendei europene privind migrația COM(2017)558
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:270 139 53 23 16 14 6 15 4
- voturi pentru (DA):251 139 51 23 - 13 6 15 4
- voturi împotrivă (NU):19 - 2 - 16 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR NU
65. Csoma Botond UDMR NU
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dan Nicușor Daniel USR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR NU
86. Farago Petru UDMR NU
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Damian - DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Ghinea Cristian USR DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Goga Octavian PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Korodi Attila UDMR NU
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL NU
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Mohaci Mihai PSD DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Munteanu Ioan PSD DA
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
157. Neagu Nicolae PNL DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
160. Nicoară Romeo Florin PNL DA
161. Nicolae Andrei PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Olteanu Daniel PNL DA
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oros Nechita-Adrian PNL DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pau Radu - Adrian PSD DA
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petcu Toma-Florin ALDE DA
179. Petrea Gabriel PSD DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
181. Petric Octavian PSD DA
182. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
183. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
184. Plumb Rovana PSD DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Georgian PSD DA
187. Pop Tudor Rareș USR DA
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
192. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
193. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Rădulescu Alexandru PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
203. Răduț Violeta PSD DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
205. Roman Florin-Claudiu PNL DA
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Romanescu Cristinel PNL DA
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Rotaru Alexandru PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
212. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
213. Sefer Cristian-George PMP DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR NU
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simion Lucian-Eduard PSD DA
218. Simionca Ionuț PMP DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
221. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Spânu Ion PSD DA
224. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
225. Stancu Florinel PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Suciu Matei PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
231. Szabó Ödön UDMR NU
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șișcu George PNL DA
235. Șotcan Theodora PSD DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Ștefan Corneliu PSD DA
239. Ștefan Ion PNL DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Teiș Alina PSD DA
245. Terea Ioan PSD DA
246. Tîlvăr Angel PSD DA
247. Todor Adrian PSD DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Tripa Florin-Dan PSD DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Turcan Raluca PNL DA
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
254. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
255. Varga Vasile PNL DA
256. Vasile Daniel Minoritati DA
257. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
258. Vass Levente UDMR NU
259. Velcea Nicolae PSD DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vișan George-Gabriel PSD DA
262. Vîlceanu Dan PNL DA
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Vosganian Varujan ALDE DA
267. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 6:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro