Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2017 > 18:41 Versiunea pentru printare
Luni, 11 decembrie 2017, ora 18:41

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 105/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de Regulament al Parlamentului European și al Consiliului de modificare a Regulamentului (UE) nr.1092/2010 privind supravegherea macroprudențială la nivelul Uniunii Europene a sistemului financiar și de înființare a unui Comitet european pentru risc sistemic COM(2017)538
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:273 139 54 25 16 14 6 15 4
- voturi pentru (DA):272 139 53 25 16 14 6 15 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian - DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Ghinea Cristian USR DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Goga Octavian PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
148. Mihalescul Dumitru PNL DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mînzatu Roxana PSD DA
151. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
152. Mohaci Mihai PSD DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Nicolae PNL DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Andrei PSD DA
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Niță Mihai ALDE DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Olar Corneliu PNL DA
170. Olteanu Daniel PNL DA
171. Oprea Dumitru PNL DA
172. Oros Nechita-Adrian PNL DA
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Pană Adriana-Doina PSD DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pau Radu - Adrian PSD DA
179. Păle Dănuț PSD DA
180. Petcu Toma-Florin ALDE DA
181. Petrea Gabriel PSD DA
182. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
183. Petric Octavian PSD DA
184. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
185. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Pop Andrei PSD DA
188. Pop Georgian PSD DA
189. Pop Tudor Rareș USR DA
190. Popa Florin PSD DA
191. Popa Mihai Valentin PSD DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
194. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
195. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
199. Prună Cristina-Mădălina USR DA
200. Radu Anișoara PSD DA
201. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
202. Rădulescu Alexandru PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
205. Răduț Violeta PSD DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Romanescu Cristinel PNL DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Alexandru PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PMP DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simion Lucian-Eduard PSD DA
220. Simionca Ionuț PMP DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Spânu Ion PSD DA
226. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
228. Stancu Florinel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Suciu Matei PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șarapatin Elvira PSD DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șotcan Theodora PSD DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Șovăială Constantin PNL DA
241. Ștefan Corneliu PSD DA
242. Ștefan Ion PNL DA
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Teiș Alina PSD DA
248. Terea Ioan PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Toma Ilie PSD DA
252. Tripa Florin-Dan PSD DA
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
257. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
258. Varga Vasile PNL DA
259. Vasile Daniel Minoritati DA
260. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
261. Vass Levente UDMR DA
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL DA
266. Vîrză Mihăiță PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
268. Vlase Petru Gabriel PSD DA
269. Vosganian Varujan ALDE DA
270. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 27 aprilie 2018, 11:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro