Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2017 > 18:42 Versiunea pentru printare
Luni, 11 decembrie 2017, ora 18:42

Subiect vot: Vot final
Respingere PHC 78/2017 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 139 54 24 17 14 6 13 4
- voturi pentru (DA):179 139 - - 17 14 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):82 - 54 24 - - - 1 3
- abțineri:10 - - - - - 6 4 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP Abținere
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL NU
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Viorica PNL NU
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
64. Cristache Cătălin PMP Abținere
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL NU
71. Dan Nicușor Daniel USR NU
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
80. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL NU
89. Florea Damian - DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati Abținere
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
101. Gheorghiu Bogdan PNL NU
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL NU
105. Ghinea Cristian USR NU
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL NU
108. Goga Octavian PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Vasile PNL NU
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ignat Miron Minoritati Abținere
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR NU
123. Ionescu George PNL NU
124. Ioniță Antoneta PNL NU
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
133. Longher Victoria Minoritati DA
134. Lovin Dumitru ALDE DA
135. Lungu Tudorița PNL NU
136. Lupașcu Costel PSD DA
137. Lupescu Dumitru USR NU
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Mareș Mara PNL NU
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL NU
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
151. Mohaci Mihai PSD DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
158. Neagu Nicolae PNL NU
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL NU
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL NU
169. Olteanu Daniel PNL NU
170. Oprea Dumitru PNL NU
171. Oros Nechita-Adrian PNL NU
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL NU
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Păle Dănuț PSD DA
179. Petcu Toma-Florin ALDE DA
180. Petrea Gabriel PSD DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
182. Petric Octavian PSD DA
183. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
184. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
185. Plumb Rovana PSD DA
186. Pop Andrei PSD DA
187. Pop Georgian PSD DA
188. Pop Tudor Rareș USR NU
189. Popa Florin PSD DA
190. Popa Mihai Valentin PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
193. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
197. Prună Cristina-Mădălina USR NU
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Rădulescu Alexandru PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
203. Răduț Violeta PSD DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
205. Roman Florin-Claudiu PNL NU
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Romanescu Cristinel PNL NU
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Rotaru Alexandru PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
212. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
213. Sefer Cristian-George PMP Abținere
214. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
217. Simion Lucian-Eduard PSD DA
218. Simionca Ionuț PMP Abținere
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
221. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Spânu Ion PSD DA
224. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
225. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
226. Stancu Florinel PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Suciu Matei PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șișcu George PNL NU
236. Șotcan Theodora PSD DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Șovăială Constantin PNL NU
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Ștefan Ion PNL NU
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Teiș Alina PSD DA
246. Terea Ioan PSD DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Todor Adrian PSD DA
249. Toma Ilie PSD DA
250. Tripa Florin-Dan PSD DA
251. Tudor Beatrice PSD DA
252. Turcan Raluca PNL NU
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
255. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
256. Varga Vasile PNL NU
257. Vasile Daniel Minoritati DA
258. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
259. Vass Levente UDMR DA
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vișan George-Gabriel PSD DA
263. Vîlceanu Dan PNL NU
264. Vîrză Mihăiță PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vosganian Varujan ALDE DA
268. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 iulie 2018, 1:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro