Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 10:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 10:38

Subiect vot: Sistarea dezbaterilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:218 117 43 21 13 6 8 6 4
- voturi pentru (DA):73 - 43 21 1 - 8 - -
- voturi împotrivă (NU):139 116 - - 12 6 - 3 2
- abțineri:3 - - - - - - 1 2
- nu au votat:3 1 - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benedek Zacharie UDMR NU
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bran Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD NU
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Căciulă Aurel PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
41. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Ciocan Dan PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciuhodaru Tudor PSD NU
47. Cîtea Vasile PSD NU
48. Cobuz Maricela PSD NU
49. Codreanu Constantin PMP DA
50. Cristache Cătălin PMP DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR NU
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
54. Culeafă Mihai PNL DA
55. Cupă Ion ALDE NU
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Dobre Mircea-Titus PSD NU
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
64. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
65. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Florea Damian - NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Furtună Mirela PSD -
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
76. Gavrilă Camelia PSD NU
77. Găină Mihăiță PSD NU
78. Georgescu Nicolae PSD NU
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Gherman Dumitru PSD NU
81. Ghilea Găvrilă PNL DA
82. Ghinea Cristian USR DA
83. Gilia Claudia PSD NU
84. Giugea Nicolae PNL DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
86. Gudu Vasile PNL DA
87. Halici Nicușor PSD NU
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
89. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
90. Iancu Iulian PSD NU
91. Ibram Iusein Minoritati NU
92. Iftimie Neculai PSD NU
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
94. Intotero Natalia-Elena PSD NU
95. Ion Stelian-Cristian USR DA
96. Ioniță Antoneta PNL DA
97. Iordache Florin PSD NU
98. Itu Cornel PSD NU
99. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
100. Jivan Luminița-Maria PSD NU
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
102. Lazăr Sorin PSD NU
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
104. Lovin Dumitru ALDE NU
105. Lungu Tudorița PNL DA
106. Lupașcu Costel PSD NU
107. Lupescu Dumitru USR DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
110. Mareș Mara PNL DA
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
114. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
115. Mihalescul Dumitru PNL DA
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
117. Mînzatu Roxana PSD NU
118. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
119. Mohaci Mihai PSD NU
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Movilă Petru PMP DA
123. Munteanu Ioan PSD NU
124. Mușoiu Ștefan PSD NU
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nicolae Andrei PSD NU
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Niță Mihai ALDE NU
131. Niță Nicu PSD NU
132. Olar Corneliu PNL DA
133. Olteanu Daniel PNL DA
134. Oprea Dumitru PNL DA
135. Oros Nechita-Adrian PNL DA
136. Oteșanu Daniela PSD NU
137. Palăr Ionel PNL DA
138. Pambuccian Varujan Minoritati NU
139. Paraschiv Rodica PSD NU
140. Pașcan Emil-Marius PMP DA
141. Păle Dănuț PSD NU
142. Petric Octavian PSD NU
143. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
144. Plumb Rovana PSD NU
145. Pop Tudor Rareș USR DA
146. Popa Florin PSD NU
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
148. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
149. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
150. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
151. Presură Alexandra PSD NU
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
153. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
154. Prună Cristina-Mădălina USR DA
155. Radu Anișoara PSD NU
156. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
157. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
158. Rădulescu Alexandru PSD NU
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
160. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
161. Răduț Violeta PSD NU
162. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
163. Roman Florin-Claudiu PNL DA
164. Roman Ioan Sorin PSD NU
165. Roșca Lucreția PSD NU
166. Rotaru Alexandru PSD NU
167. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
168. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
169. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Seres Dénes UDMR NU
172. Simionca Ionuț PMP DA
173. Simonis Alfred - Robert PSD NU
174. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
175. Solomon Adrian PSD NU
176. Spânu Ion PSD NU
177. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
178. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
179. Stancu Florinel PSD NU
180. Stativă Irinel Ioan PSD NU
181. Stănescu Alexandru PSD NU
182. Suciu Matei PSD NU
183. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
184. Szabó Ödön UDMR NU
185. Șarapatin Elvira PSD NU
186. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
187. Șișcu George PNL DA
188. Șotcan Theodora PSD NU
189. Șovăială Constantin PNL DA
190. Ștefan Corneliu PSD NU
191. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
192. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
193. Teiș Alina PSD NU
194. Terea Ioan PSD NU
195. Tîlvăr Angel PSD NU
196. Todor Adrian PSD NU
197. Toma Ilie PSD NU
198. Trăilă Cristina PNL DA
199. Tripa Florin-Dan PSD NU
200. Tudor Beatrice PSD NU
201. Turcan Raluca PNL DA
202. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
203. Tușa Adriana Diana PSD NU
204. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
205. Varga Vasile PNL DA
206. Vasile Daniel Minoritati NU
207. Vass Levente UDMR NU
208. Velcea Nicolae PSD NU
209. Vișan George-Gabriel PSD NU
210. Vîrză Mihăiță PSD NU
211. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
212. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
213. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
214. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
215. Weber Mihai PSD NU
216. Zainea Cornel USR DA
217. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 aprilie 2018, 0:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro