Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 10:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 10:38

Subiect vot: Nemodificarea ordinii de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:221 118 43 21 15 6 8 6 4
- voturi pentru (DA):75 - 43 21 - - 8 1 2
- voturi împotrivă (NU):144 118 - - 15 6 - 3 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bontea Vlad PSD NU
30. Borza Remus-Adrian - NU
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bran Ioana PSD NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD NU
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Căciulă Aurel PSD NU
41. Călin Ion PSD NU
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
43. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chiriac Viorel PSD NU
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Codreanu Constantin PMP DA
53. Cristache Cătălin PMP DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Csoma Botond UDMR NU
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE NU
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD NU
62. Dîrzu Ioan PSD NU
63. Dobre Mircea-Titus PSD NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Farago Petru UDMR NU
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Florea Damian - NU
76. Floroiu Ionel PSD NU
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
78. Furtună Mirela PSD NU
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilă Camelia PSD NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gherman Dumitru PSD NU
85. Ghilea Găvrilă PNL DA
86. Ghinea Cristian USR DA
87. Gilia Claudia PSD NU
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Halici Nicușor PSD NU
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Iancu Iulian PSD NU
94. Ibram Iusein Minoritati NU
95. Iftimie Neculai PSD NU
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
97. Intotero Natalia-Elena PSD NU
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Ioniță Antoneta PNL DA
100. Iordache Florin PSD NU
101. Itu Cornel PSD NU
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
104. Lazăr Sorin PSD NU
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Lovin Dumitru ALDE NU
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD NU
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
112. Mareș Mara PNL DA
113. Marica Petru-Sorin PSD NU
114. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
116. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
117. Mihalescul Dumitru PNL DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
119. Mînzatu Roxana PSD NU
120. Mohaci Mihai PSD NU
121. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Movilă Petru PMP DA
124. Munteanu Ioan PSD NU
125. Mușoiu Ștefan PSD NU
126. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
127. Neață Eugen PSD NU
128. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
129. Nicoară Romeo Florin PNL DA
130. Nicolae Andrei PSD NU
131. Nistor Laurențiu PSD NU
132. Niță Mihai ALDE NU
133. Niță Nicu PSD NU
134. Olar Corneliu PNL DA
135. Olteanu Daniel PNL DA
136. Oprea Dumitru PNL DA
137. Oros Nechita-Adrian PNL DA
138. Oteșanu Daniela PSD NU
139. Palăr Ionel PNL DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati -
141. Paraschiv Rodica PSD NU
142. Pașcan Emil-Marius PMP DA
143. Păle Dănuț PSD NU
144. Petrea Gabriel PSD NU
145. Petric Octavian PSD NU
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
148. Plumb Rovana PSD NU
149. Pop Tudor Rareș USR DA
150. Popa Florin PSD NU
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
152. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
153. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
154. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
155. Presură Alexandra PSD NU
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
157. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
158. Prună Cristina-Mădălina USR DA
159. Radu Anișoara PSD NU
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
161. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
164. Răduț Violeta PSD NU
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL DA
167. Roman Ioan Sorin PSD NU
168. Roșca Lucreția PSD NU
169. Rotaru Alexandru PSD NU
170. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
171. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
172. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
173. Seres Dénes UDMR NU
174. Simionca Ionuț PMP DA
175. Simonis Alfred - Robert PSD NU
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
177. Solomon Adrian PSD NU
178. Spânu Ion PSD NU
179. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
180. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
181. Stancu Florinel PSD NU
182. Stativă Irinel Ioan PSD NU
183. Stănescu Alexandru PSD NU
184. Suciu Matei PSD NU
185. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
186. Szabó Ödön UDMR NU
187. Șarapatin Elvira PSD NU
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
189. Șișcu George PNL DA
190. Șotcan Theodora PSD NU
191. Șovăială Constantin PNL DA
192. Ștefan Corneliu PSD NU
193. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
194. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
195. Teiș Alina PSD NU
196. Terea Ioan PSD NU
197. Tîlvăr Angel PSD NU
198. Todor Adrian PSD NU
199. Toma Ilie PSD NU
200. Trăilă Cristina PNL DA
201. Tripa Florin-Dan PSD NU
202. Tudor Beatrice PSD NU
203. Turcan Raluca PNL DA
204. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
205. Tușa Adriana Diana PSD NU
206. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
207. Varga Vasile PNL DA
208. Vasile Daniel Minoritati NU
209. Vass Levente UDMR NU
210. Velcea Nicolae PSD NU
211. Vișan George-Gabriel PSD NU
212. Vîrză Mihăiță PSD NU
213. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
214. Vlase Petru Gabriel PSD NU
215. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
216. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
217. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
218. Weber Mihai PSD NU
219. Zainea Cornel USR DA
220. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 noiembrie 2018, 20:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro