Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
PL 623/2006 pentru înființarea satului Comasca prin reorganizarea comunei Oinacu, județul Giurgiu
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:242 78 50 21 35 15 14 16 13
- voturi pentru (DA):215 72 48 5 35 15 13 14 13
- voturi împotrivă (NU):24 5 2 16 - - - 1 -
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM NU
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dan Iosif PSD NU
50. Diaconescu Marin PRM NU
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
68. Florea Damian PC DA
69. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM NU
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan - DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gușă Cozmin Horea - DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
86. Hellvig Eduard Raul PC DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hoinaru Marian PNL DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PSD DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PC DA
98. Iriza Marius PRM NU
99. Iustian Mircea Teodor PNL NU
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Lificiu Petru - DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Luchian Ion PNL DA
109. Macaleți Costică PSD DA
110. Magheru Paul PRM NU
111. Man Mircea PD-L DA
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD NU
116. Martin Eduard-Stelian PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD DA
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mătușa Tudor PRM NU
124. Meir Nati - DA
125. Merce Ilie PRM DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Micula Cătălin PNL DA
128. Mihei Andrian-Sirojea - DA
129. Mircea Costache PRM NU
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Mironescu Laurențiu PD-L DA
132. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohora Tudor PSD DA
138. Moisoiu Adrian PRM NU
139. Moldovan Emil Radu PSD DA
140. Momanu Corneliu PNL DA
141. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
142. Movilă Petru PD-L DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Muscă Monica Octavia - DA
145. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Nechita Aurel PSD DA
148. Nedelcu Gabriela PSD DA
149. Nica Dan PSD DA
150. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
151. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
152. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
153. Niță Constantin PSD DA
154. Nițulescu Teodor PRM NU
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Oancea Viorel PNL DA
157. Olarean Aurel PD-L DA
158. Oltean Ioan PD-L DA
159. Olteanu Bogdan PNL DA
160. Ovidenie Costel - DA
161. Palăr Ionel PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Pardău Dumitru PNL DA
164. Paveliu Marian Sorin PNL DA
165. Păun Nicolae Minoritati NU
166. Petrea Constantin PD-L DA
167. Ponta Victor-Viorel PSD DA
168. Popa Cornel PNL NU
169. Popa Nicolae PC DA
170. Popescu Florin Aurelian PNL DA
171. Popescu Ionica Constanța PC DA
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
173. Preda Cezar-Florin PD-L DA
174. Preda Ion PNL DA
175. Pruteanu Vasile PNL DA
176. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
177. Pupeză Viorel PSD DA
178. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
179. Pușcaș Vasile PSD DA
180. Pușcă Mircea Valer PNL DA
181. Puzdrea Dumitru PD-L DA
182. Raicu Romeo Marius PD-L DA
183. Rogin Marius PD-L DA
184. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
185. Rus Ioan Aurel PRM NU
186. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
187. Sandu Gabriel PNL DA
188. Sandu-Capră Mihai PNL DA
189. Sasu Ion PSD DA
190. Săniuță Marian-Florian PSD NU
191. Săpunaru Nini PNL DA
192. Sârb Gheorghe PD-L DA
193. Sârbu Daciana Octavia PSD -
194. Sârbu Marian PSD DA
195. Sârbu Mugurel Liviu - DA
196. Scutaru Adrian George PNL DA
197. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sirețeanu Mihail PSD NU
200. Sóki Béla UDMR DA
201. Soporan Vasile Filip PSD DA
202. Stan Ioan PSD DA
203. Stan Ion PSD DA
204. Stanciu Anghel PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Cristian PRM NU
207. Stănescu Mircea PD-L DA
208. Stoica Ion - DA
209. Străchinaru Petre PD-L DA
210. Strungă Emil PNL DA
211. Știrbeț Cornel PNL DA
212. Știreanu Octavian PSD DA
213. Știucă Alecsandru PSD DA
214. Tămagă Constantin PSD DA
215. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
216. Tărniceru Petru PSD DA
217. Teodorescu George Alin PSD DA
218. Timar Liviu PSD DA
219. Timiș Ioan PNL DA
220. Todoran Pavel PSD DA
221. Toma Horia-Victor PNL DA
222. Toró Tiberiu UDMR DA
223. Tudor Constantin PC DA
224. Tudor Marcu PRM NU
225. Tudose Mihai PSD DA
226. Țundrea Ioan PC DA
227. Ujeniuc Dragoș PNL DA
228. Ungureanu Petre PNL DA
229. Ursărescu Dorinel PNL DA
230. Vainer Aurel Minoritati DA
231. Varga Attila UDMR DA
232. Vasile Aurelia PSD DA
233. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
234. Văsioiu Horia PD-L DA
235. Vlase Petru Gabriel PSD DA
236. Vlădoiu Aurel PSD DA
237. Voicu Cătălin PSD NU
238. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
239. Voinea Florea PSD DA
240. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
241. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
242. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 22:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro