Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 11:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 11:01

Subiect vot: Propunere 3
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:219 113 39 21 15 10 9 8 4
- voturi pentru (DA):146 113 - - 15 10 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):72 - 39 21 - - 9 1 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP NU
53. Cosma Andreea PSD DA
54. Cristache Cătălin PMP NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Culeafă Mihai PNL NU
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Dehelean Silviu USR NU
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
67. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR NU
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL NU
74. Florea Damian - DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Ghilea Găvrilă PNL NU
85. Ghinea Cristian USR NU
86. Gilia Claudia PSD DA
87. Giugea Nicolae PNL NU
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
89. Gudu Vasile PNL NU
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Iftimie Neculai PSD DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR NU
99. Ioniță Antoneta PNL NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Itu Cornel PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
103. Jivan Luminița-Maria PSD DA
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Mareș Mara PNL NU
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
117. Mihalescul Dumitru PNL NU
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
121. Mocioalcă Ion PSD DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
125. Movilă Petru PMP NU
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL NU
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Niță Mihai ALDE DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Olar Corneliu PNL NU
137. Olteanu Daniel PNL NU
138. Oprea Dumitru PNL NU
139. Pambuccian Varujan Minoritati DA
140. Pană Adriana-Doina PSD DA
141. Pașcan Emil-Marius PMP NU
142. Păle Dănuț PSD DA
143. Petrea Gabriel PSD DA
144. Petric Octavian PSD DA
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
147. Plumb Rovana PSD DA
148. Pop Georgian PSD DA
149. Pop Tudor Rareș USR NU
150. Popa Florin PSD DA
151. Popa Mihai Valentin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
154. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
155. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
156. Presură Alexandra PSD DA
157. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
158. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
159. Prună Cristina-Mădălina USR NU
160. Radu Anișoara PSD DA
161. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
162. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
163. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
164. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Roșca Lucreția PSD DA
169. Rotaru Alexandru PSD DA
170. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
171. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
172. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simionca Ionuț PMP NU
175. Simonis Alfred - Robert PSD DA
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
177. Spânu Ion PSD DA
178. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
179. Stancu Florinel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Alexandru PSD DA
182. Suciu Matei PSD DA
183. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
184. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
185. Szabó Ödön UDMR DA
186. Șarapatin Elvira PSD DA
187. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
188. Șișcu George PNL NU
189. Șotcan Theodora PSD DA
190. Șova Lucian PSD DA
191. Șovăială Constantin PNL NU
192. Ștefan Corneliu PSD DA
193. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
195. Teiș Alina PSD DA
196. Terea Ioan PSD DA
197. Todor Adrian PSD DA
198. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
199. Toma Ilie PSD DA
200. Trăilă Cristina PNL NU
201. Tripa Florin-Dan PSD DA
202. Tudor Beatrice PSD DA
203. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
204. Tușa Adriana Diana PSD DA
205. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
206. Vasile Daniel Minoritati DA
207. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
208. Vass Levente UDMR DA
209. Velcea Nicolae PSD DA
210. Vișan George-Gabriel PSD DA
211. Vîrză Mihăiță PSD DA
212. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
215. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
216. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
217. Zainea Cornel USR NU
218. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 iulie 2018, 7:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro