Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 11:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 11:03

Subiect vot: PHCD 104/2017 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:229 - 116 47 20 14 11 9 8 4
- voturi pentru (DA):149 - 116 - - 14 11 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):79 - - 47 20 - - 9 1 2
- abțineri:1 - - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP NU
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL NU
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Cherecheș Viorica PNL NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cristache Cătălin PMP NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Culeafă Mihai PNL NU
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL NU
80. Florea Damian - DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Ghinea Cristian USR NU
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL NU
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL NU
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Iftimie Neculai PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR NU
105. Ioniță Antoneta PNL NU
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL NU
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Mareș Mara PNL NU
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
121. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
122. Mihalescul Dumitru PNL NU
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
126. Mocioalcă Ion PSD DA
127. Mohaci Mihai PSD DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
130. Movilă Petru PMP NU
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Mușoiu Ștefan PSD DA
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL NU
138. Nicolicea Eugen PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Mihai ALDE DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL NU
143. Olteanu Daniel PNL NU
144. Oprea Dumitru PNL NU
145. Oros Nechita-Adrian PNL NU
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP NU
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petrea Gabriel PSD DA
152. Petric Octavian PSD DA
153. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
154. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
155. Plumb Rovana PSD DA
156. Pop Georgian PSD DA
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Mihai Valentin PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
161. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
162. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
166. Prună Cristina-Mădălina USR NU
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
169. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
170. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
172. Roman Florin-Claudiu PNL NU
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Roșca Lucreția PSD DA
175. Rotaru Alexandru PSD DA
176. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
177. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
179. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Simionca Ionuț PMP NU
183. Simonis Alfred - Robert PSD DA
184. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
185. Spânu Ion PSD DA
186. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
187. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
188. Stancu Florinel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru PSD DA
191. Suciu Matei PSD DA
192. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
193. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
194. Szabó Ödön UDMR DA
195. Șarapatin Elvira PSD DA
196. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
197. Șișcu George PNL NU
198. Șotcan Theodora PSD DA
199. Șova Lucian PSD DA
200. Șovăială Constantin PNL NU
201. Ștefan Corneliu PSD DA
202. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
204. Teiș Alina PSD DA
205. Terea Ioan PSD DA
206. Tîlvăr Angel PSD DA
207. Todor Adrian PSD DA
208. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
209. Toma Ilie PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL NU
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Turcan Raluca PNL NU
214. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Vass Levente UDMR DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vișan George-Gabriel PSD DA
221. Vîrză Mihăiță PSD DA
222. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
223. Vlase Petru Gabriel PSD DA
224. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
225. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
226. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
227. Zainea Cornel USR NU
228. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 ianuarie 2018, 9:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro