Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 11:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 11:32

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:248 130 51 24 11 14 7 8 3
- voturi pentru (DA):87 - 51 24 2 - 7 2 1
- voturi împotrivă (NU):161 130 - - 9 14 - 6 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PNL DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
17. Bălănescu Alexandru PSD NU
18. Bănicioiu Nicolae PSD NU
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bende Sándor UDMR NU
22. Benedek Zacharie UDMR NU
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
28. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
33. Bontea Vlad PSD NU
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Borza Remus-Adrian - NU
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bran Ioana PSD NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
39. Budăi Marius-Constantin PSD NU
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD NU
45. Calotă Florică Ică ALDE NU
46. Căciulă Aurel PSD NU
47. Călin Ion PSD NU
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
49. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD NU
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
56. Ciuhodaru Tudor PSD NU
57. Cîtea Vasile PSD NU
58. Cobuz Maricela PSD NU
59. Cocoș Vasile PSD NU
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Cosma Andreea PSD NU
62. Csoma Botond UDMR NU
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupă Ion ALDE NU
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dîrzu Ioan PSD NU
69. Dobre Mircea-Titus PSD NU
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
73. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
77. Dunava Costel Neculai PSD NU
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Damian - NU
81. Floroiu Ionel PSD NU
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
83. Furtună Mirela PSD NU
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD NU
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
87. Găină Mihăiță PSD NU
88. Georgescu Nicolae PSD NU
89. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Gherman Dumitru PSD NU
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Ghinea Cristian USR DA
95. Gilia Claudia PSD NU
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Halici Nicușor PSD NU
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Iancu Iulian PSD NU
102. Iancu Marius-Ionel PSD NU
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Iftimie Neculai PSD NU
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
106. Intotero Natalia-Elena PSD NU
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ioniță Antoneta PNL DA
109. Iordache Florin PSD NU
110. Itu Cornel PSD NU
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
112. Jivan Luminița-Maria PSD NU
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
114. Lazăr Sorin PSD NU
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Lovin Dumitru ALDE NU
117. Lungu Tudorița PNL DA
118. Lupașcu Costel PSD NU
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD NU
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
122. Manole Petre-Florin PSD NU
123. Mareș Mara PNL DA
124. Marica Petru-Sorin PSD NU
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
127. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
128. Mihalescul Dumitru PNL DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
130. Mînzatu Roxana PSD NU
131. Mocioalcă Ion PSD NU
132. Mohaci Mihai PSD NU
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Movilă Petru PMP DA
136. Munteanu Ioan PSD NU
137. Mușoiu Ștefan PSD NU
138. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
140. Neagu Nicolae PNL DA
141. Neață Eugen PSD NU
142. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD NU
145. Nicolicea Eugen PSD NU
146. Nistor Laurențiu PSD NU
147. Niță Mihai ALDE NU
148. Niță Nicu PSD NU
149. Nosa Iuliu PSD NU
150. Olar Corneliu PNL DA
151. Olteanu Daniel PNL DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL DA
153. Oteșanu Daniela PSD NU
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pană Adriana-Doina PSD NU
156. Paraschiv Rodica PSD NU
157. Pau Radu - Adrian PSD NU
158. Păle Dănuț PSD NU
159. Petcu Toma-Florin ALDE NU
160. Petrea Gabriel PSD NU
161. Petric Octavian PSD NU
162. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
163. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
164. Plumb Rovana PSD NU
165. Pop Andrei PSD NU
166. Pop Georgian PSD NU
167. Pop Tudor Rareș USR DA
168. Popa Florin PSD NU
169. Popa Mihai Valentin PSD NU
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
171. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
172. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
173. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
174. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
175. Presură Alexandra PSD NU
176. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
177. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR DA
179. Radu Anișoara PSD NU
180. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
181. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
182. Rădulescu Alexandru PSD NU
183. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
184. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
185. Răduț Violeta PSD NU
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roman Ioan Sorin PSD NU
189. Roșca Lucreția PSD NU
190. Rotaru Alexandru PSD NU
191. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
192. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
193. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
194. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
195. Seres Dénes UDMR NU
196. Simion Lucian-Eduard PSD NU
197. Simionca Ionuț PMP DA
198. Simonis Alfred - Robert PSD NU
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
200. Solomon Adrian PSD NU
201. Spânu Ion PSD NU
202. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
203. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
204. Stancu Florinel PSD NU
205. Stativă Irinel Ioan PSD NU
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
207. Suciu Matei PSD NU
208. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
209. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
210. Szabó Ödön UDMR NU
211. Șarapatin Elvira PSD NU
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
213. Șișcu George PNL DA
214. Șotcan Theodora PSD NU
215. Șova Lucian PSD NU
216. Șovăială Constantin PNL DA
217. Ștefan Corneliu PSD NU
218. Ștefan Ion PNL DA
219. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
221. Teiș Alina PSD NU
222. Terea Ioan PSD NU
223. Tîlvăr Angel PSD NU
224. Todor Adrian PSD NU
225. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
226. Toma Ilie PSD NU
227. Tripa Florin-Dan PSD NU
228. Tudor Beatrice PSD NU
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
231. Tușa Adriana Diana PSD NU
232. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
233. Varga Vasile PNL DA
234. Vasile Daniel Minoritati NU
235. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
236. Velcea Nicolae PSD NU
237. Vișan George-Gabriel PSD NU
238. Vîlceanu Dan PNL DA
239. Vîrză Mihăiță PSD NU
240. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
241. Vlase Petru Gabriel PSD NU
242. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
243. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
244. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
245. Weber Mihai PSD NU
246. Zainea Cornel USR DA
247. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 16:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro