Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 11:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 11:37

Subiect vot: PHCD 70/2017 - Nr.crt.4 din raport
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:252 130 50 24 13 14 8 9 4
- voturi pentru (DA):164 130 - - 13 14 - 5 2
- voturi împotrivă (NU):87 - 50 24 - - 8 3 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP NU
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Cherecheș Viorica PNL NU
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP NU
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cristache Cătălin PMP NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL NU
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL NU
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
77. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL NU
85. Florea Damian - DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
96. Gheorghiu Bogdan PNL NU
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghilea Găvrilă PNL NU
99. Ghinea Cristian USR NU
100. Gilia Claudia PSD DA
101. Giugea Nicolae PNL NU
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
103. Gudu Vasile PNL NU
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Iftimie Neculai PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR NU
114. Ioniță Antoneta PNL NU
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL NU
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR NU
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL NU
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
134. Mihalescul Dumitru PNL NU
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohaci Mihai PSD DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
144. Neagu Nicolae PNL NU
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL NU
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Mihai ALDE DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olar Corneliu PNL NU
154. Oprea Dumitru PNL NU
155. Oros Nechita-Adrian PNL NU
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Palăr Ionel PNL NU
158. Pambuccian Varujan Minoritati -
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP NU
162. Pau Radu - Adrian PSD DA
163. Păle Dănuț PSD DA
164. Petcu Toma-Florin ALDE DA
165. Petric Octavian PSD DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
168. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
169. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
170. Plumb Rovana PSD DA
171. Pop Andrei PSD DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Popa Florin PSD DA
174. Popa Mihai Valentin PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
177. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
178. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
183. Prună Cristina-Mădălina USR NU
184. Radu Anișoara PSD DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
192. Roman Florin-Claudiu PNL NU
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Alexandru PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Simion Lucian-Eduard PSD DA
203. Simionca Ionuț PMP NU
204. Simonis Alfred - Robert PSD DA
205. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Spânu Ion PSD DA
208. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
209. Stancu Florinel PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Suciu Matei PSD DA
213. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
214. Șarapatin Elvira PSD DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șișcu George PNL NU
217. Șotcan Theodora PSD DA
218. Șova Lucian PSD DA
219. Șovăială Constantin PNL NU
220. Ștefan Corneliu PSD DA
221. Ștefan Ion PNL NU
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Teiș Alina PSD DA
224. Terea Ioan PSD DA
225. Tîlvăr Angel PSD DA
226. Todor Adrian PSD DA
227. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
228. Toma Ilie PSD DA
229. Tripa Florin-Dan PSD DA
230. Tudor Beatrice PSD DA
231. Turcan Raluca PNL NU
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
235. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
236. Varga Vasile PNL NU
237. Vasile Daniel Minoritati DA
238. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
239. Vass Levente UDMR DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vișan George-Gabriel PSD DA
242. Vîlceanu Dan PNL NU
243. Vîrză Mihăiță PSD DA
244. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
245. Vlase Petru Gabriel PSD DA
246. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
247. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
248. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zainea Cornel USR NU
251. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 noiembrie 2018, 7:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro