Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 12:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 12:47

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: PL-x 435/2017 - Text Senat
PL 435/2017 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.23/2017 privind plata defalcată a TVA
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:200 105 45 20 10 2 5 9 4
- voturi pentru (DA):114 105 1 - - 2 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):82 - 44 20 10 - 5 - 3
- abțineri:4 - - - - - - 4 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL NU
18. Bodea Marius PNL NU
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
22. Borza Remus-Adrian - NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Bran Ioana PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR NU
29. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calista Mara-Daniela PNL NU
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
35. Cherecheș Viorica PNL NU
36. Chichirău Cosette-Paula USR NU
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Csép Éva-Andrea UDMR NU
44. Csoma Botond UDMR NU
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
46. Culeafă Mihai PNL NU
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Dehelean Silviu USR NU
49. Dîrzu Ioan PSD DA
50. Dobre Victor Paul PNL NU
51. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
57. Erdei Dolóczki István UDMR NU
58. Farago Petru UDMR NU
59. Fădor Angelica PNL NU
60. Florea Damian - DA
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Furic Iarco Minoritati DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Găină Mihăiță PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
69. Gheorghiu Bogdan PNL NU
70. Gherman Dumitru PSD DA
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Giugea Nicolae PNL NU
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
74. Halici Nicușor PSD DA
75. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
76. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
77. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Iftimie Neculai PSD DA
81. Ignat Miron Minoritati Abținere
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
83. Intotero Natalia-Elena PSD DA
84. Ioniță Antoneta PNL NU
85. Iordache Florin PSD DA
86. Itu Cornel PSD DA
87. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
88. Lazăr Sorin PSD DA
89. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
90. Lungu Tudorița PNL NU
91. Lupașcu Costel PSD DA
92. Lupescu Dumitru USR NU
93. Macovei Silviu Nicu PSD DA
94. Mareș Mara PNL NU
95. Marica Petru-Sorin PSD DA
96. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
98. Mînzatu Roxana PSD DA
99. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
101. Movilă Petru PMP NU
102. Munteanu Ioan PSD DA
103. Mușoiu Ștefan PSD DA
104. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
105. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
106. Neagu Nicolae PNL NU
107. Neață Eugen PSD DA
108. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
109. Nicoară Romeo Florin PNL NU
110. Nicolae Andrei PSD DA
111. Nicolicea Eugen PSD DA
112. Nistor Laurențiu PSD DA
113. Niță Nicu PSD DA
114. Olar Corneliu PNL NU
115. Olteanu Daniel PNL NU
116. Oprea Dumitru PNL NU
117. Oros Nechita-Adrian PNL NU
118. Oteșanu Daniela PSD DA
119. Palăr Ionel PNL NU
120. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
121. Paraschiv Rodica PSD DA
122. Pau Radu - Adrian PSD DA
123. Păle Dănuț PSD DA
124. Petric Octavian PSD DA
125. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
127. Pop Andrei PSD DA
128. Pop Georgian PSD DA
129. Popa Florin PSD DA
130. Popa Mihai Valentin PSD DA
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
132. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
133. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
134. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
135. Presură Alexandra PSD DA
136. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
137. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
138. Prună Cristina-Mădălina USR NU
139. Radu Anișoara PSD DA
140. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
141. Rădulescu Alexandru PSD DA
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
143. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
144. Răduț Violeta PSD DA
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
146. Roman Florin-Claudiu PNL NU
147. Roșca Lucreția PSD DA
148. Rotaru Alexandru PSD DA
149. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
150. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
151. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
152. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
153. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
154. Simion Lucian-Eduard PSD DA
155. Simionca Ionuț PMP NU
156. Simonis Alfred - Robert PSD DA
157. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
159. Solomon Adrian PSD DA
160. Spânu Ion PSD DA
161. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
162. Stancu Florinel PSD DA
163. Stativă Irinel Ioan PSD DA
164. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
165. Suciu Matei PSD DA
166. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
167. Szabó Ödön UDMR NU
168. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
169. Șotcan Theodora PSD DA
170. Șovăială Constantin PNL NU
171. Ștefan Corneliu PSD DA
172. Ștefan Ion PNL NU
173. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
175. Teiș Alina PSD DA
176. Terea Ioan PSD DA
177. Todor Adrian PSD DA
178. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
179. Toma Ilie PSD DA
180. Tudor Beatrice PSD DA
181. Turcan Raluca PNL NU
182. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
183. Tușa Adriana Diana PSD DA
184. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
185. Varga Vasile PNL NU
186. Vasile Daniel Minoritati DA
187. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
188. Vass Levente UDMR NU
189. Velcea Nicolae PSD DA
190. Vexler Silviu Minoritati DA
191. Vișan George-Gabriel PSD DA
192. Vîlceanu Dan PNL NU
193. Vîrză Mihăiță PSD DA
194. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
195. Vlase Petru Gabriel PSD DA
196. Vosganian Varujan ALDE DA
197. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
198. Weber Mihai PSD DA
199. Zainea Cornel USR NU
200. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 10:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro