Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 13:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 13:39

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: PL-x 450/2017 - Amendament respins 2
PL 450/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.70/2017 privind modificarea și completarea Legii nr.160/1998 pentru organizarea și exercitarea profesiunii de medic veterinar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:186 105 38 16 7 8 4 6 2
- voturi pentru (DA):160 103 36 - 7 8 1 3 2
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - 2 - -
- abțineri:23 1 2 16 - - 1 3 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
29. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
30. Bran Ioana PSD Abținere
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR Abținere
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cristache Cătălin PMP DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Florea Damian - DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Furtună Mirela PSD DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
71. Gavrilă Camelia PSD DA
72. Găină Mihăiță PSD DA
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gheorghiu Bogdan PNL DA
75. Gherman Dumitru PSD DA
76. Ghilea Găvrilă PNL DA
77. Gilia Claudia PSD DA
78. Giugea Nicolae PNL DA
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Iancu Marius-Ionel PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Iftimie Neculai PSD DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Ioniță Antoneta PNL DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Itu Cornel PSD DA
91. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
92. Lazăr Sorin PSD DA
93. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
94. Lovin Dumitru ALDE DA
95. Lungu Tudorița PNL DA
96. Lupescu Dumitru USR Abținere
97. Macovei Silviu Nicu PSD DA
98. Manole Petre-Florin PSD DA
99. Mareș Mara PNL DA
100. Marica Petru-Sorin PSD DA
101. Mihalescul Dumitru PNL DA
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
103. Mînzatu Roxana PSD DA
104. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
105. Mohaci Mihai PSD DA
106. Movilă Petru PMP NU
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Mușoiu Ștefan PSD DA
109. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
111. Neață Eugen PSD DA
112. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
113. Nicoară Romeo Florin PNL DA
114. Nicolae Andrei PSD DA
115. Nicolicea Eugen PSD DA
116. Niță Mihai ALDE DA
117. Olar Corneliu PNL DA
118. Olteanu Daniel PNL DA
119. Oros Nechita-Adrian PNL DA
120. Oteșanu Daniela PSD DA
121. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
122. Paraschiv Rodica PSD DA
123. Pau Radu - Adrian PSD DA
124. Păle Dănuț PSD DA
125. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
126. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
127. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
128. Pop Tudor Rareș USR Abținere
129. Popa Florin PSD DA
130. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
131. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
132. Presură Alexandra PSD DA
133. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
134. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
135. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
136. Radu Anișoara PSD DA
137. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
138. Rădulescu Alexandru PSD DA
139. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
140. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
141. Răduț Violeta PSD DA
142. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
143. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
144. Roman Ioan Sorin PSD DA
145. Rotaru Alexandru PSD DA
146. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
147. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
148. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
149. Seres Dénes UDMR DA
150. Simion Lucian-Eduard PSD DA
151. Simonis Alfred - Robert PSD DA
152. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
154. Solomon Adrian PSD DA
155. Spânu Ion PSD DA
156. Stancu Florinel PSD DA
157. Stănescu Alexandru PSD DA
158. Suciu Matei PSD DA
159. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
160. Șarapatin Elvira PSD DA
161. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
162. Șișcu George PNL DA
163. Șotcan Theodora PSD DA
164. Șovăială Constantin PNL DA
165. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
167. Teiș Alina PSD DA
168. Tîlvăr Angel PSD DA
169. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
170. Toma Ilie PSD DA
171. Turcan Raluca PNL Abținere
172. Tușa Adriana Diana PSD DA
173. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
174. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
175. Varga Vasile PNL DA
176. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
177. Vass Levente UDMR DA
178. Velcea Nicolae PSD DA
179. Vișan George-Gabriel PSD DA
180. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
181. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
182. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
183. Vosganian Varujan ALDE DA
184. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
185. Zainea Cornel USR Abținere
186. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 10:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro