Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 14:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 14:05

Subiect vot: Pauza
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:200 111 44 19 8 8 3 4 3
- voturi pentru (DA):68 1 44 18 - - 2 1 2
- voturi împotrivă (NU):130 110 - 1 8 8 1 1 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
18. Bălănescu Alexandru PSD NU
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP NU
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
27. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
31. Bontea Vlad PSD NU
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bran Ioana PSD NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD NU
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE NU
42. Căciulă Aurel PSD NU
43. Călin Ion PSD NU
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
45. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chiriac Viorel PSD NU
49. Ciocan Dan PSD NU
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Cobuz Maricela PSD NU
53. Cocoș Vasile PSD NU
54. Cosma Andreea PSD NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR NU
56. Csoma Botond UDMR NU
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Culeafă Mihai PNL DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Dîrzu Ioan PSD NU
64. Dobre Mircea-Titus PSD NU
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
68. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Florea Damian - NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Furic Iarco Minoritati NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Gavrilă Camelia PSD NU
79. Găină Mihăiță PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
84. Gherman Dumitru PSD NU
85. Ghilea Găvrilă PNL DA
86. Ghinea Cristian USR DA
87. Gilia Claudia PSD NU
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Halici Nicușor PSD NU
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Iancu Marius-Ionel PSD NU
93. Ignat Miron Minoritati Abținere
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
95. Intotero Natalia-Elena PSD NU
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Ioniță Antoneta PNL DA
98. Iordache Florin PSD NU
99. Itu Cornel PSD NU
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Jivan Luminița-Maria PSD NU
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
103. Lazăr Sorin PSD NU
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Lovin Dumitru ALDE NU
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD NU
108. Lupescu Dumitru USR DA
109. Macovei Silviu Nicu PSD NU
110. Mareș Mara PNL DA
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Mihalescul Dumitru PNL DA
113. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
115. Movilă Petru PMP DA
116. Munteanu Ioan PSD NU
117. Mușoiu Ștefan PSD NU
118. Neață Eugen PSD NU
119. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
120. Nicolae Andrei PSD NU
121. Nicolicea Eugen PSD DA
122. Niță Mihai ALDE NU
123. Niță Nicu PSD NU
124. Olar Corneliu PNL DA
125. Olteanu Daniel PNL DA
126. Oprea Dumitru PNL DA
127. Oros Nechita-Adrian PNL DA
128. Oteșanu Daniela PSD NU
129. Palăr Ionel PNL DA
130. Pană Adriana-Doina PSD NU
131. Păle Dănuț PSD NU
132. Petrea Gabriel PSD NU
133. Petric Octavian PSD NU
134. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
135. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
136. Plumb Rovana PSD NU
137. Pop Andrei PSD NU
138. Pop Georgian PSD NU
139. Pop Tudor Rareș USR DA
140. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
141. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
142. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
143. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
144. Presură Alexandra PSD NU
145. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
146. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
147. Prună Cristina-Mădălina USR DA
148. Radu Anișoara PSD NU
149. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
150. Rădulescu Alexandru PSD NU
151. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
152. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
153. Răduț Violeta PSD NU
154. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
155. Roman Florin-Claudiu PNL DA
156. Roșca Lucreția PSD NU
157. Rotaru Alexandru PSD NU
158. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
159. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
160. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
161. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
162. Seres Dénes UDMR NU
163. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
164. Simion Lucian-Eduard PSD NU
165. Simionca Ionuț PMP DA
166. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
167. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
168. Solomon Adrian PSD NU
169. Spânu Ion PSD NU
170. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
171. Stancu Florinel PSD NU
172. Stativă Irinel Ioan PSD NU
173. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
174. Șarapatin Elvira PSD NU
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
176. Șotcan Theodora PSD NU
177. Șova Lucian PSD NU
178. Șovăială Constantin PNL DA
179. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
180. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
181. Teiș Alina PSD NU
182. Terea Ioan PSD NU
183. Tîlvăr Angel PSD NU
184. Todor Adrian PSD NU
185. Toma Ilie PSD NU
186. Trăilă Cristina PNL DA
187. Tudor Beatrice PSD NU
188. Tușa Adriana Diana PSD NU
189. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
190. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
191. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
192. Velcea Nicolae PSD NU
193. Vișan George-Gabriel PSD NU
194. Vîrză Mihăiță PSD NU
195. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
196. Vlase Petru Gabriel PSD NU
197. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
198. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
199. Vosganian Varujan ALDE NU
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 iulie 2018, 1:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro