Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 10:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 10:42

Subiect vot: Modificarea ordinii de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:222 120 43 21 14 6 8 7 3
- voturi pentru (DA):145 120 - - 14 6 - 3 2
- voturi împotrivă (NU):74 - 43 21 - - 8 1 1
- abțineri:3 - - - - - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Cherecheș Viorica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP NU
53. Cosma Andreea PSD DA
54. Cristache Cătălin PMP NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Culeafă Mihai PNL NU
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dehelean Silviu USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL NU
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian - DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Ghilea Găvrilă PNL NU
88. Ghinea Cristian USR NU
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL NU
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
92. Gudu Vasile PNL NU
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Iftimie Neculai PSD DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR NU
102. Ioniță Antoneta PNL NU
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
106. Jivan Luminița-Maria PSD DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
110. Lovin Dumitru ALDE DA
111. Lungu Tudorița PNL NU
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
115. Marica Petru-Sorin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
124. Movilă Petru PMP NU
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Mușoiu Ștefan PSD DA
127. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
130. Nicoară Romeo Florin PNL NU
131. Nicolae Andrei PSD DA
132. Nistor Laurențiu PSD DA
133. Niță Mihai ALDE DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL NU
136. Olteanu Daniel PNL NU
137. Oprea Dumitru PNL NU
138. Oros Nechita-Adrian PNL NU
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Palăr Ionel PNL NU
141. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pașcan Emil-Marius PMP NU
144. Păle Dănuț PSD DA
145. Petrea Gabriel PSD DA
146. Petric Octavian PSD DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Plumb Rovana PSD DA
149. Pop Tudor Rareș USR NU
150. Popa Florin PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
153. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
154. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
157. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
158. Prună Cristina-Mădălina USR NU
159. Radu Anișoara PSD DA
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
161. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
164. Răduț Violeta PSD DA
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Roșca Lucreția PSD DA
169. Rotaru Alexandru PSD DA
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
172. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simionca Ionuț PMP NU
175. Simonis Alfred - Robert PSD DA
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
177. Solomon Adrian PSD DA
178. Spânu Ion PSD DA
179. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
180. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
181. Stancu Florinel PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stănescu Alexandru PSD DA
184. Suciu Matei PSD DA
185. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
186. Szabó Ödön UDMR DA
187. Șarapatin Elvira PSD DA
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
189. Șișcu George PNL NU
190. Șotcan Theodora PSD DA
191. Șovăială Constantin PNL NU
192. Ștefan Corneliu PSD DA
193. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
196. Teiș Alina PSD DA
197. Terea Ioan PSD DA
198. Tîlvăr Angel PSD DA
199. Todor Adrian PSD DA
200. Toma Ilie PSD DA
201. Trăilă Cristina PNL NU
202. Tripa Florin-Dan PSD DA
203. Tudor Beatrice PSD DA
204. Turcan Raluca PNL NU
205. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
206. Tușa Adriana Diana PSD DA
207. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
208. Varga Vasile PNL NU
209. Vasile Daniel Minoritati DA
210. Vass Levente UDMR DA
211. Velcea Nicolae PSD DA
212. Vișan George-Gabriel PSD DA
213. Vîrză Mihăiță PSD DA
214. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
215. Vlase Petru Gabriel PSD DA
216. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
217. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
218. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
219. Weber Mihai PSD DA
220. Zainea Cornel USR NU
221. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 aprilie 2018, 8:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro