Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 11:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 11:08

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PHC 70/2017 pentru completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:228 119 45 23 14 12 6 6 3
- voturi pentru (DA):80 - 45 23 - - 6 4 2
- voturi împotrivă (NU):147 119 - - 14 12 - 1 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
16. Bălănescu Alexandru PSD NU
17. Bănicioiu Nicolae PSD NU
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bende Sándor UDMR NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
27. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
32. Bontea Vlad PSD NU
33. Borza Remus-Adrian - NU
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran Ioana PSD NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD NU
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE NU
44. Căciulă Aurel PSD NU
45. Călin Ion PSD NU
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
47. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD NU
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
52. Ciuhodaru Tudor PSD NU
53. Cobuz Maricela PSD NU
54. Cosma Andreea PSD NU
55. Cristache Cătălin PMP DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Csoma Botond UDMR NU
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Culeafă Mihai PNL DA
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Dîrzu Ioan PSD NU
65. Dobre Mircea-Titus PSD NU
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
69. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
74. Dunava Costel Neculai PSD NU
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Farago Petru UDMR NU
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Floroiu Ionel PSD NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
83. Găină Mihăiță PSD NU
84. Georgescu Nicolae PSD NU
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gherman Dumitru PSD NU
87. Ghilea Găvrilă PNL DA
88. Ghinea Cristian USR DA
89. Gilia Claudia PSD NU
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Halici Nicușor PSD NU
94. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Iancu Iulian PSD NU
97. Iftimie Neculai PSD NU
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
99. Ion Stelian-Cristian USR DA
100. Ioniță Antoneta PNL DA
101. Iordache Florin PSD NU
102. Itu Cornel PSD NU
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
104. Jivan Luminița-Maria PSD NU
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
106. Lazăr Sorin PSD NU
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
108. Lovin Dumitru ALDE NU
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
112. Mareș Mara PNL DA
113. Marica Petru-Sorin PSD NU
114. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
116. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
117. Mihalescul Dumitru PNL DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
119. Mînzatu Roxana PSD NU
120. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
121. Mocioalcă Ion PSD NU
122. Mohaci Mihai PSD NU
123. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Movilă Petru PMP DA
126. Munteanu Ioan PSD NU
127. Mușoiu Ștefan PSD NU
128. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
130. Neață Eugen PSD NU
131. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
132. Nicoară Romeo Florin PNL DA
133. Nicolae Andrei PSD NU
134. Nicolicea Eugen PSD NU
135. Niță Mihai ALDE NU
136. Niță Nicu PSD NU
137. Olar Corneliu PNL DA
138. Olteanu Daniel PNL DA
139. Oprea Dumitru PNL DA
140. Oros Nechita-Adrian PNL DA
141. Oteșanu Daniela PSD NU
142. Palăr Ionel PNL DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pană Adriana-Doina PSD NU
145. Paraschiv Rodica PSD NU
146. Pașcan Emil-Marius PMP DA
147. Păle Dănuț PSD NU
148. Petrea Gabriel PSD NU
149. Petric Octavian PSD NU
150. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
152. Plumb Rovana PSD NU
153. Pop Georgian PSD NU
154. Pop Tudor Rareș USR DA
155. Popa Florin PSD NU
156. Popa Mihai Valentin PSD NU
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
158. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
159. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
160. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
161. Presură Alexandra PSD NU
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
163. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
164. Prună Cristina-Mădălina USR DA
165. Radu Anișoara PSD NU
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
167. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
168. Rădulescu Alexandru PSD NU
169. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
170. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
171. Răduț Violeta PSD NU
172. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
173. Roman Florin-Claudiu PNL DA
174. Roman Ioan Sorin PSD NU
175. Roșca Lucreția PSD NU
176. Rotaru Alexandru PSD NU
177. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
179. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
180. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
181. Seres Dénes UDMR NU
182. Simonis Alfred - Robert PSD NU
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
184. Spânu Ion PSD NU
185. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
186. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
187. Stancu Florinel PSD NU
188. Stativă Irinel Ioan PSD NU
189. Stănescu Alexandru PSD NU
190. Suciu Matei PSD NU
191. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
193. Szabó Ödön UDMR NU
194. Șarapatin Elvira PSD NU
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
196. Șișcu George PNL DA
197. Șotcan Theodora PSD NU
198. Șova Lucian PSD NU
199. Șovăială Constantin PNL DA
200. Ștefan Corneliu PSD NU
201. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
203. Teiș Alina PSD NU
204. Terea Ioan PSD NU
205. Tîlvăr Angel PSD NU
206. Todor Adrian PSD NU
207. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
208. Toma Ilie PSD NU
209. Trăilă Cristina PNL DA
210. Tripa Florin-Dan PSD NU
211. Tudor Beatrice PSD NU
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
214. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
215. Vasile Daniel Minoritati NU
216. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
217. Vass Levente UDMR NU
218. Velcea Nicolae PSD NU
219. Vișan George-Gabriel PSD NU
220. Vîrză Mihăiță PSD NU
221. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
222. Vlase Petru Gabriel PSD NU
223. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
224. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
225. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
226. Zainea Cornel USR DA
227. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 28 mai 2018, 8:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro